Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: scirorider »

Hej,


szukałem tematu ale nic nie znalazłem, więc uznałem że nie ma.

Myślę że temat dość ciekawy bo coraz więcej tatusiów i mamusiów wśród nas :) Szukam jakiegoś w miarę gabarytowo małego fotelika dla mojej córy, który by się zmieścił z tyłu do sciro i który miał by możliwość przypięcia do kanapy tylko za pomocą pasa biodrowego, ponieważ moje sciro nie mają z tyłu trzypunktowych...a zwłaszcza jedynka...

Czy ktoś z was może kojarzy gdzie możn dostać fotelik retro ?? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: vorph666 »

scirorider pisze:Hej,


szukałem tematu ale nic nie znalazłem, więc uznałem że nie ma.

Myślę że temat dość ciekawy bo coraz więcej tatusiów i mamusiów wśród nas :) Szukam jakiegoś w miarę gabarytowo małego fotelika dla mojej córy, który by się zmieścił z tyłu do sciro i który miał by możliwość przypięcia do kanapy tylko za pomocą pasa biodrowego, ponieważ moje sciro nie mają z tyłu trzypunktowych...a zwłaszcza jedynka...

Czy ktoś z was może kojarzy gdzie możn dostać fotelik retro ?? :P
ekspertem nie jestem, ale coś mi się obiło o uszy, że fotelik trzeba w pasach 3 punktowych przypinać (zgodnie z przepisami)
...ale ja się nie znam... raz wiozłem dzieciaka znajomych w foteliku i ten akurat pasował do biodrówek, chyba fotelik już nie istnieje, a sprawdziłbym producenta
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: Sołtys »

Też mi się wydaje, że pasy muszą być trzypunktowe. Ale może jest taki model fotelika który można zapiąć w biodrowy i samemu dorobić mocowanie od góry na stałe? Chodzi o przeprowadzenie dodatkowego pasa ponad oparciem kanapy i pomiędzy półką tylną tak aby go przypiąć w miejsce mocowania zapięć pasów w podłodze.
Ps. Krzysio dobry temat poruszył :D
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: obar »

No właśnie na biodrówce to chyba tylko siedzisko jest mocowane.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: scirorider »

Wracamy do tematu,


wczoraj w Łodzi byłem w sklepie i okazuje się, że są foteliki które mają taką możwliwość. Oczywiście nie było to celowe działane producenta tylko przypadek, ale foteli montuje się tak samo pasem trzypunktowym jak i jednopunktowym, czyli pas przeciąga się za oparciem przywieracjąc cały fotelik do siedzenia.

http://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-baby- ... 13656.html

Oprócz tego fotelik ma tą zaletę, że nie ma tej całej obudowy plastikowej i nie zajmuje tyle miejsca co inne co w sciro jest bardzo ważne.

Jest kilka producentów i najfajniejsze jest to że są to foteliki z najtańszej półki, ja za mój wczoraj zapłaciłem 209 PLN, pasuje idealnie do sciro i moja córa była już wczoraj na spocie ze mną i wyglądała na zadowoloną ;)

@Mowad, myślę że temat może nawet zasługiwać na artykuł dla przyszłych tatusiów :) i może nawet uchroni niektóre scirocco przed sprzedażą i wymianą na babywóz ;)

pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: vorph666 »

scirorider pisze:Wracamy do tematu,


wczoraj w Łodzi byłem w sklepie i okazuje się, że są foteliki które mają taką możwliwość. Oczywiście nie było to celowe działane producenta tylko przypadek, ale foteli montuje się tak samo pasem trzypunktowym jak i jednopunktowym, czyli pas przeciąga się za oparciem przywieracjąc cały fotelik do siedzenia.

http://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-baby- ... 13656.html

Oprócz tego fotelik ma tą zaletę, że nie ma tej całej obudowy plastikowej i nie zajmuje tyle miejsca co inne co w sciro jest bardzo ważne.

Jest kilka producentów i najfajniejsze jest to że są to foteliki z najtańszej półki, ja za mój wczoraj zapłaciłem 209 PLN, pasuje idealnie do sciro i moja córa była już wczoraj na spocie ze mną i wyglądała na zadowoloną ;)

@Mowad, myślę że temat może nawet zasługiwać na artykuł dla przyszłych tatusiów :) i może nawet uchroni niektóre scirocco przed sprzedażą i wymianą na babywóz ;)

pozdro
a czy sprzedawcy mówili coś n/t przepisów... może zna ktoś temat na tyle, że potrafi sie wypowiedzieć czy prawo zezwala na takie opcje... mi to na razie nie potrzebne, ale moze komuś się przyda takie info.... bo to że są takie foteliki nie jest równoznaczne z tym, że można je tak mocować w świetle obowiązujących przepisów (a te bywają w naszym kraju najdziwniejsze). Ciekawe swoją drogą czy scirocco pod względem transportu dzieci obowiązują przepisy ówczesne, czy te aktualne z lat 80 - tak jak ma to miejsce z pasami i zagłówkami w samochodach zabytkowych (czyli jak nie było pasów w syrence to mieć ich nie musi i dziś)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fotelik dziecięcy do scirocco ?

Post autor: Rezi »

To ja dodam od siebie, że nosidełka takie jak w wózkach 3w1 (czyli dla dzieci do kilku kg) nie da się przypiąć z tyłu pasem 3-pkt (są za krótkie) natomiast taki fotelik jak zalinkował Krzysiek to już nie ma problemu :P
ODPOWIEDZ