Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Forum dyskusyjne STP.

Aplikacja z poradami serwisowymi na androida/smartphony

Czas głosowania minął 21 kwie 2014, 15:50

Tak, fajnie byłoby mieć coś takiego pod ręką.
12
92%
Nie. Uważam to za totalny bezsens.
0
Brak głosów
Nie mam zdania ale podzielę się moją opinią w temacie.
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: Nex@pl »

Hej,

takie moje małe pytanie, jak myślicie - czy aplikacja na smartphony z pewnym zbiorem porad dotyczących wymiany konkretnych elementów, przeprowadzania napraw najróżniejszych może zdobyć zainteresowanie?

Zastanawiam się od pewnego czasu nad tym. Mam na myśli coś na wzór "Sam naprawiam", ale z danymi dotyczącymi póki co tylko Scirocco mk2. Osobiście wkurza mnie to, że chcąc wymienić konkrenty element muszę poświęcać czasem kilka godzin zanim przygotuję się do tematu i zbiorę wszelkie dane.
Przeglądanie dosyć intuicyjne, prosta wyszukiwarka.

Najważniejsze oczywiście to dane techniczne napraw, czyli momenty dokręcania, może numery części w miarę możliwości.
Z założenia najwygodniej byłoby korzystać z tabletu, z racji, że niektóre zdjęcia mogą być duże i ich przeglądanie na ekranie 3 calowym może być udręką.

Dane z założenia to własne zbiory, z różnych stron internetowych, opracowań, oczywiście wymagane zgody na przetłumaczenie/umieszczenie w aplikacji, no ale to jest już realizacja.
Pierwotnie aplikacja w języku polskim, ale z myślą o internacjonalizacji.

Podzielcie się radami/opiniami/krytykami, czym tylko checie :)
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
BlowJob
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2013, 23:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 10006765
Lokalizacja: Rzgów (łódzkie)

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: BlowJob »

Moim zdaniem byłoby to bardzo wygodne sam nie raz miałem z czymś problem i latałem z garażu do domu sprawdzając w internecie jak go rozwiązać, pomysł super na pewno zaoszczędziłby dużo czasu :)
ObrazekObrazek
Jest:
Audi 80 2.6 v6 1994
Scirocco CL 1,5 1982
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: Ruszowy »

Nex@pl pisze:Hej,
że chcąc wymienić konkrenty element muszę poświęcać czasem kilka godzin zanim przygotuję się do tematu i zbiorę wszelkie dane.
Przerost formy nad treścią. To jak rozpalanie ogniska z pomoca smartfona....
Jak się nie wie to się szuka w necie, albo jedzie do mechanika. Równie dobrze można wgrać sobie instrukcję Haynesa w pdf jak już komuś szkoda paru kartek papieru.
Na forum nikomu się nie chce tworzyć zdjęć z opisami na portal, a pytasz czy ktoś miałby ładować pamięć smartfona? Wątpię
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: spirit »

Inna rzecz że często podczas prac przy aucie ma się dłonie w smarach, tak więc smartfon szybko by się stał nieczytelny.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: Nex@pl »

Ruszowy pisze:
Nex@pl pisze:Hej,
że chcąc wymienić konkrenty element muszę poświęcać czasem kilka godzin zanim przygotuję się do tematu i zbiorę wszelkie dane.
Przerost formy nad treścią. To jak rozpalanie ogniska z pomoca smartfona....
Jak się nie wie to się szuka w necie, albo jedzie do mechanika. Równie dobrze można wgrać sobie instrukcję Haynesa w pdf jak już komuś szkoda paru kartek papieru.
Na forum nikomu się nie chce tworzyć zdjęć z opisami na portal, a pytasz czy ktoś miałby ładować pamięć smartfona? Wątpię
To, że innym nie chce sie tworzyć nie oznacza, że nie ma nikogo kto chciałby to zrobić :)

@spirit,
To juz kwestia indywidualna. Ja np. dłoni potrzebuję do pracy zawodowej, więc bez rękawiczek nawet nie tykam auta.
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: lehu »

spirit pisze:Inna rzecz że często podczas prac przy aucie ma się dłonie w smarach, tak więc smartfon szybko by się stał nieczytelny.
Lepiej umazany plastikowy tablet niż książka np. Haynesa :D , jak ktoś coś takiego wyda i będzie w ludzkich pieniądzach i będzie np do całej platformy A1 to może mieć sens.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: atosss007 »

Nex@pl pisze:więc bez rękawiczek nawet nie tykam auta.
No to chyba masz bardzo brudne auto :lol: Ja do swojego myję ręce :lol:
Mówiąc szczerze czasem tak jest że trzeba spojrzeć do kompa, robiąc coś przy aucie. Jednak moim zdaniem wystarczy spisać jedną myszkę na straty i po problemie. Wyczyścić jeden palec do klawiatury to żaden problem. Zdarza mi się czasem coś z kompem robić, ale przeważnie wtedy stawiam kompa na dachu. Smartfon jednak trochę za mały jako pomoc przy tego typu zadaniach.
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: Nex@pl »

lehu pisze:
spirit pisze:Inna rzecz że często podczas prac przy aucie ma się dłonie w smarach, tak więc smartfon szybko by się stał nieczytelny.
Lepiej umazany plastikowy tablet niż książka np. Haynesa :D , jak ktoś coś takiego wyda i będzie w ludzkich pieniądzach i będzie np do całej platformy A1 to może mieć sens.
Nie no, mazać ekranów dotykowych nie polecam :)
atosss007 pisze:
Nex@pl pisze:więc bez rękawiczek nawet nie tykam auta.
No to chyba masz bardzo brudne auto :lol: Ja do swojego myję ręce :lol:
Mówiąc szczerze czasem tak jest że trzeba spojrzeć do kompa, robiąc coś przy aucie. Jednak moim zdaniem wystarczy spisać jedną myszkę na straty i po problemie. Wyczyścić jeden palec do klawiatury to żaden problem. Zdarza mi się czasem coś z kompem robić, ale przeważnie wtedy stawiam kompa na dachu. Smartfon jednak trochę za mały jako pomoc przy tego typu zadaniach.
Smartfon tak, ale nastawiam się na urządzenia typu 7". Wtedy ma to już pewien sens. Wiesz, ja jeszcze zabieram często ze sobą dziewczynę na garaż, która sporo mi pomaga, więc de facto miałbym pilota od tego :)
Aplikację będzie można bez większych problemów sportować na PC, lub uruchamiać w emulatorze.
Black Monster ;-)
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Aplikacja na androida, majsterkowicz vel Sam naprawiam

Post autor: vorph666 »

szczerze to uważam, że ta aplikacja to sztuka dla sztuki.... narobisz się ale nic na tym oprócz satysfakcji nie będziesz prawdopodobnie miał... powiem tak... eksploatuje smartfona bardzo intensywnie... mam jakiś tam model nota więc i wyświetlacz jest gigantyczny... jak coś robię przy aucie i potrzebuję info to po prostu wchodzę na nim na internet i zawsze znajdę to co mi trzeba. Zawsze jednak wole papier! Poza tym na nota mogę wgrać manual haynesa i bentleya więc dodatkowej apki nie potrzebuję... Na mniejszych smartach czytanie czegokolwiek to męka i niszczenie wzroku
Nie mam jak wielu użytkowników oporu przed mazaniem smartfona usyfionym palcem (telefony u mnie wytrzymują około roku i sięnimi nie przejmuję kompletnie) ale jakoś nie czuję konieczności posiadania odrębnej aplikacji. No ale jak zrobisz i będzie w przystępnych pln-ach to chętnie ją ściągnę aby docenić trud.
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
ODPOWIEDZ