spooch--->> Sroka mk2 82r

Pochwal się swoim Scirocco.
spooch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2017, 08:09
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Mrągowo

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spooch »

Byłem na oględzinach podłogi.
Generalnie za długo by to trwało.
Opcje:
-sprzedam tak jak stoi, usunę kilka drażniących usterek
- kupię budę i przełożę wszystko uzupełniając braki (ma ktoś golasa z dokumentami na sell? )
- kupię dawcę z ładną podłogą do przezbrojenia ale tego raczej bym nie chciał.
Przy okazji znalazłem małe źródełko z częściami pod nosem ;)
pozdro
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: Kamil »

A co przełożysz z tego śmietnika? Wnętrze w kolorze kału? Silnik podrutowany z jakimiś patentami i dziwnymi wtryskami? :D Jak chcesz mieć scirocco, to weź sobie kup jakieś do życia, a nie sobie zawracasz głowę rzeźbieniem w przysłowiowym gównie. ;) Daj dobrą cenę, to Ci swoje własne sprzedam :D.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: wesyl »

Te auto nie jest warte uwagi tym bardziej jak piszesz ze podloga to sito. Wyciagnij to co jest sensowne i je zezłomuj.Napewno cos z niego wyciagniesz np. szyby, uszczelke szyby, body, maska, moze drzwi, deska nagrzewnica, ośki, skrzynia, moze cos jeszcze z wnetrza. Zrob tak abyś miał porzadek w papierach i jak serio chcesz scirocco to poszukaj, zaplać więcej. Tylko najpierw zobacz jakie wersje byly czy all sie zgadza czy wszystko wyglada tak jak powinno wyglądać i oceń stan auta przed a nie po zakupie. Jezeli nadal chcesz scirocco to powodzenia w szukaniu.
spooch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2017, 08:09
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Mrągowo

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spooch »

OK. Wystawię w tygodniu to i szukam innego :)
Jak ktoś chętny to oddam za 3500. Tyle mnie kosztowało. Nie liczę tego co zrobiłem lub zrobię od momentu zakupu.
pozdro
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: Kamil »

:lol: 3500? serio?
Nie pomyliłeś się o "0" na końcu? :D

W tej sytuacji oddam Ci moje za 20k :) na pewno jest tyle warte, skoro za to coś dałeś 3500 :D.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: scirorider »

ciekawe czy znajdzie się ktoś z poza forum jakiś młody niedoświadczony człowiek który się napali na to auto i je kupi, dojeździ i zezłomuje...

Jeżeli i tak planujesz takie auto to to weź rozbierz na części i wszystko co się nadaje zbunkruj w garażu bo na pewno ci się przyda co nieco :)

powodzenia
Obrazek
Awatar użytkownika
BWolf16V
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 428
Rejestracja: 19 sty 2017, 13:22
Model: Scirocco II
Lokalizacja: LDZ

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: BWolf16V »

scirorider pisze:ciekawe czy znajdzie się ktoś z poza forum jakiś młody niedoświadczony człowiek który się napali na to auto i je kupi, dojeździ i zezłomuje...
hheheh pamietam jak dzis majac lat 18 kupilem swoje pierwsze Scirocco Mk1 za 1000zl :D ladne biale z blotnikiem malowanym walkiem do lodzi nim nie dojechalem mimo 80km odelglosci bo juz sie silnik 1.5 skonczyl i sie zaczelo ... przed 7 lat duzo kasy poszlo i ... auto skonczylo na zyletkach ... niestety zdrowa buda to podstawa :))

powodzenia trzymam kciuki :))
VW Scirocco Mk1 '75 1.5 -> 1.8EX // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 DX LPG // było
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V US // było

--
VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16V (projekt #ClassicCup) // jest :twisted:
spooch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2017, 08:09
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Mrągowo

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spooch »

Tak 3500.
Jeść nie prosi. Mogę jeździć aż się rozsypie i wtedy rozbiorę na części i zezłomuje resztę.
Bunkrować teraz nie mam zamiaru. Kilka samochodów już leży w częściach i kolejnego nie chcę. Ten miał być daily dla mojej żony i tego się trzymam. Jej się spodobał więc będzie taki. Zobaczymy. Tani gruz sprzedaje się szybciej niż doinwestowane samochody. Nie będę tłumaczył co za ile kupiłem ile władowałem i za ile poszło. Moi dobrzy znajomi wiedzą jakie mam podejście do samochodów. Tego nie będę ratował. Wtopiłem trochę, fakt. Ale chciałem srokę i myślę, że na tyle się przekonałem, że jednak będą poszukiwania i za jakiś czas stanie nowe na podjeździe :) Kiedy najbliższy zlot? Ile mam czasu żeby coś kupić, poskładać i zobaczyć Wasze perełki?
pozdro :)
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spirit »

spooch pisze:
Kiedy najbliższy zlot? Ile mam czasu żeby coś kupić, poskładać i zobaczyć Wasze perełki?
pozdro :)
viewtopic.php?f=9&t=68770
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
spooch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2017, 08:09
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Mrągowo

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spooch »

Hahaha :D Dlaczego mnie to nie dziwi, że mam raptem niecałe 700km na miejsce :) Jak zawsze.
Dobra. Skoro się tak znacie na srokach to jakiej mam szukać ? Mam na myśli rocznik/wersję. Założenie jest proste. Samochód dla żony, ma być tanio czyli z gazem lub do założenia. Samochód będzie jeździł głównie po mieście ale czasami w trasę dla przyjemności też się poleci. Dobrze żeby było wspomagania ale jego brak też nie będzie problemem. Jeśli z dziurą w dachu (czego nie lubię) to taki żeby się odsuwał...
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: Kamil »

Końcówka produkcji. GTII, GTX albo Scala, roczniki '89-92.
Końcowe egzemplarze były teoretycznie lepiej zabezpieczone antykorozyjnie, GTII w standardzie miały wspomaganie, szyberdach (uchylno-odsuwany), kubełkowe fotele i takie tam... GTX i Scala miały to wszystko dość często. Poza tym ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek).

Wcześniejsze roczniki będą a) bardziej zgnite siłą rzeczy, b) na 99% bez wspomagania kierownicy, c) często z niefabryczną dziurą w dachu, która zwiastuje problemy.

Żaden silnik scirocco nie jest stworzony do gazu, ze względu na mechaniczny wtrysk (najczęściej będzie to silnik o oznaczeniu JH - 95 KM), który protestuje jak się go gazuje, ale da się to ogarnąć albo zdigitalizować ;). Ewentualnie silniki z gaźnikiem (EX, występowały w scalach i GTX-ach chyba, w GTII na pewno nie oryginalnie), ale gaźniki też są skomplikowane i grymaśne. Nie było w scirocco jednopunktowych ani elektronicznych wtrysków, więc jak masz coś takiego, to znaczy, że ktoś to ulepił na własną rękę. Najłatwiej dla wygody użytkowania jest kupić egzemplarz z wtryskiem i zmienić go na elektroniczny - ale warto kupować z K-jetem bo mniej rzeźby w elektryce, nie trzeba dokładać pompy elektrycznej i takie różne. Szkoły digitalizacji są różne - najłatwiejsza digi II z golfa II (PF na przykład), trudniejsza ale bardziej rozwojowa - w przypadku dupowozu dla żony zbędna - digi I i strojenie (PG - G60 i jakieś tam inne opcje) i trzecia - zakup gotowego zestawu (Kjetkillers na fejsbuku).

Jakieś jeszcze pytania? :)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: L.W!z »

scirorider pisze:
L.W!z pisze: P.S.
Ogólnie troszkę rzuciłeś się z motyką na słońce.
I kto to mówi ??? :P sorki , ale musiałem bo uśmiech mam od ucha do ucha :P
Ale ja się nie poddaje już 11 lat :) Można powiedzieć iż jestem koneserem wpierdalania kwitu w srokę ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
spooch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2017, 08:09
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Mrągowo

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spooch »

[quote="Kamil"]
Konkretny wykład :)
Pytania? Pewnie, że tak. Może wsadzić tam silnik 1,8 turbo ze skrzynią? Robił już to ktoś?
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: spirit »

Tu masz egzemplarz do obejrzenia na miejscu.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yIdNH.html
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: spooch--->> Sroka mk2 82r

Post autor: Kamil »

Tak, 1,8T ma przetarte szlaki. Możesz o tym pogadać z użytkownikami: Hołek i noorec (raczej Street Lane Garage na FB), Atosss - jemu składali chłopaki z SLG, czy Wind, pewnie ktoś jeszcze robił, ale to ludzie, o których wiem na pewno, że wiedzą co i jak.

Ten egzemplarz, który wrzucił Spirit wygląda calkiem po ludzku, ale widzę dwa "ale" - nie wiem co jest wzdłuż tej kedry na fotelach - czy to śnieg/brud, czy poprzecierany materiał, no i ten czerwony przewód wychodzący z kabiny przy przednich drzwiach... no nie wróży nic dobrego. Drut może ścielić się gęsto :P.

Btw. chciałbym te zaślepki halogenów, co on ma, a ja chciałbym mieć :P.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ