Scirocco mk2 Scala

Pochwal się swoim Scirocco.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Cześć

z racji, iż poprzednią srocę straciłem po jakimś czasie kupiłem drugą, ale już nie taka fajną...
Wersja Scala,
- jasne wnętrze w przyzwoitym stanie
- silnik 1.8 na mechanicznym
- ori szyberdach
- białe lampy z tyłu

Co do dalszych planów:
- zmienić silnik (kr na digi, albo g60)
- ogarnąć zawieszenie, hamulce w proszek
- do tyłu wrzucić tarcze
- jakiś sympatyczny wydech
- półklatkę

Na początku wyglądała tak:
ObrazekObrazekObrazek

Kilka dni po zakupie wpadło zawieszenie, koła, białe zderzaki...
Obrazek

I tak sobie pojeździłem do listopada, później sen zimowy, zbieranie gratów itp, itd. Z racji, że biały człowiek przy niej grzebał poprawiłem instalację w środku (radio włączało podświetlenie deski) oraz zająłem się lakierem bo był poprzecierany, jakaś zaprawka...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po złożeniu mniej więcej wyglądała tak:
ObrazekObrazekObrazek

W między czasie byłem na moim pierwszym zlocie od kilku lat:
Obrazek

W poprzedniej już chciałem mieć customy Avus, ale nie zdążyłem.. ;) tak, więc tutaj spróbowałem.. zaczęło się od kupna dwóch zestawów i poszukiwania jakieś człowieka, który to ogarnie porządnie. Wyszło, że ma 8,5J, opona 195/45/16. Człowiek się starzeje i naciągi już tak nie rajcują... Z racji, że w corrado ogarnął nam sebringi dałem avusy i wygląda to tak:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Zdjęcie robione telefonem i jest jakaś słaba jakość, że mało co widać... :
Obrazek
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: brosvw »

noooo!!! bardzo ladnie!

Mega mi sie podoba sroka gt2, bardzo bardzo fajne autko...

- biale lampy +
- GT2 +
- felgi custom w klimacie ++++++
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: Mowad »

Ladnie te felgi wyszly. Auto tez ladne.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: enigma »

Jest piękna,gratulacje:))).Felga robi robotę:)
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: voo »

Bardzo ładnie wygląda, felgi kozak! Przymierzałem się swojego czasu do customów z avusa ale straszono mnie, że pękają bo za mało mięsa po wycięciu rotora. Jak to jest ? Gość, który to robił wspominał coś ?
365 dni obsesyjnie.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Było z czego zbierać i bęben ma 8mm, rotor 10mm i rant 6mm.
W corrado sebringi wyszły z czego pamiętam cieńsze i jeżdżą już 2 albo 3 lata i nie się nie wydarzyło.
Trochę żałuję, że nie kupilem opon 40, ale z drugiej strony jeździ się komfortowo.
Dałem ciała i nie posmarowalem delikatnie na bęben, rotor i rant kleju to z jednej zaczęło mi uciekac powietrze, ale zdjalem oponę, dołożyłem uszczelniacza i jest okej.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Siema. Potrzebuje porady.
Pierwsze pytanie to o nawiewy. Działa mi na 3 biegu bez problemu, a na 2 działa, nie działa zależy jak się mu podoba. Jest jakiś rezystor przy wentylatorze, który trzeba wymienić?
Drugie to o wydechy. Mam w sumie oryginalny bo jest pucha po katalizatorze no i końcowy. Problem jest tego typu, że jest głośny i pracuje jakby był przepalony... Jeszcze niebiescy mnie nie zatrzymali, ale pierwszą kontrol i po dowodzie. Macie jakieś pomysły?
BartusGT
Początkujący
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:58
Model: Scirocco II

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: BartusGT »

Z tego co pamiętam to gdzieś koło silnika dmuchawy jest rezystor i na niego trzeba by zerknąć jak na 3 biegu działa bez problemu ;) Może gdzieś nie łaczy albo już szwankuje :) Ja mam tak samo, kat wywalony, pusta rura i końcowy przelot, strasznie głosny jest i w dodatku bardzo buczy przy zamknięciu gazu na wysokich obrotach :/ Zależy co chcesz osiągnąć ;) Można by dać środkowy i końcowy jakiś przelot, albo sam końcowy zmienić na jakiś normalny,a reszta pusta. Ja swego czasu śmigałem na całkiem pełnym przelocie, a końcowy był z opla astry 1 i chodził cichutko :)
Obecnie jest:
VW Scirocco GT
VW Scirocco GT2
Golf I
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: obar »

Po pierwsze to fajnie, że się nie poddałeś i dalej walczysz :) .
Eleganckie te felunki, no i na pewno niepowtarzalne :) .
Co do nawiewu to jest rezystor i to trzeba sprawdzić, ale też i włącznik nawiewu, bo może on też szwankować.
Jak chcesz wydech o ciekawej charakterystyce i nie za głośny to szukaj końcowego z audi 100. Były dwa rodzaje- z pojedynczą i podwójną końcówką. no i są bodajże z nierdzewki. Naprawdę fajnie to gada.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2421
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: Mowad »

Jest rezystor przy dmuchawie, taki podłużny, cylindryczny, tutaj jest widoczny, trzy kable są do niego podłączone: https://archiwum.allegro.pl/oferta/vw-s ... 17383.html
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Zima sie zbliza, wiec trzeba sobie czas zorganizować... Miałem silnika nie ruszać, ale mocy nigdy za wiele... Nie chciałem 1.8t albo 2.3 tylko coś innego. Był plan na abf, albo kr z digi.. ale niechcący drogą kupna nabyłem G60. Boje się tego silnka bo nigdy nie miałem z nim styczności, ale do odważnych świat należy.. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: voo »

zuki pisze: 09 wrz 2019, 22:36 Było z czego zbierać i bęben ma 8mm, rotor 10mm i rant 6mm.
W corrado sebringi wyszły z czego pamiętam cieńsze i jeżdżą już 2 albo 3 lata i nie się nie wydarzyło.
To uspokoiłeś mnie :) mam faze na tą felgę od dawien dawna. A co do G to swojego czasu miałem swap w garażu ale nigdy nie wylądował pod maską. W pierwszej kolejności głowica w górę żeby przede wszystkim poznać stan bloku. Większość, które widziałem, miały progi. Nawet ten, który sprzedałem, okazał się słaby. Prześledź temat Lazera, wszystko będziesz wiedział. Powodzenia.
365 dni obsesyjnie.
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Tak więc coś tam dłubie się... Głowica do góry i o dziwo dobrze jest. Głowica była u szpeca i została tylko oczyszczona bo ktoś niedawno musiał coś przy niej robić. Tak, więc blok w kolor felg, a reszta na siwo (farba podobno z jakiegoś lexusa :D), żeby przypominało coś z oryginału. I tak to się ma. Boje się elektryki bo te kabelki to czarna magia dla mnie :D

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I teraz dwa problemy przede mną.. Pierwszy to wspomaganie z JH nie za bardzo chce pasować z G60. Drugi to jak przenieść przewody paliwowe z lewej strony na prawa? Macie może pomysł jak to rozwiązać?

Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: obar »

A czemu chcesz przenosić przewody paliwowe na drugą stronę?
Co do elektryki to mam książkę scirocco, więc jakbyś potrzebował to mogę jakieś skany porobić.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
zuki
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 30 kwie 2018, 22:19
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco mk2 Scala

Post autor: zuki »

Bo w tym JH cały wtrysk jest z lewej strony, a w g wejście na przewody są z prawej z prawej... Tak jak w abf, agg :(
ODPOWIEDZ