Sroczka MKII Młodego

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Młody
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 25 wrz 2011, 17:05
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Tychy

Sroczka MKII Młodego

Post autor: Młody »

Witam jako nowy użytkownik STP forum chciałem przedstawić moją sroczkę

krótka historia więc samochodzik w rodzinie jest od 2002 roku zakupił ją tata jako pierwszy właściciel w Polsce sroczka została przywieziona z Niemiec.
W 2007 roku miałem do wyboru kupić jakiegoś golfa jette lub zostać kierownikiem sroczki wybrałem sroczkę :)

teraz o niej

Z taśmy zjechała w maju 1985r.
Silnik 1.6 EW 75HP
Skrzynka man. 4b
Wersja GT
Wyposażenie hmmm seria czyli nic :D
Kolorek niebieska perełka :)
Kupiona zostałą na stalówkach z polo 13' z czasem koła zostały okazyjnie kupione od sąsiada snowflake 14'

więc teraz modyfikacje

zabawa zaczęła od kappy silnika iż gdyż :D z uszczelniaczy zaworowych zostały tylko pierścionki i przy rozbieraniu silnika mówiłem sobie a już tyle zrobione to jeszcze to i to i skończyło się na całej kappie silnika pierścienie panewki itd.

przy okazji dorwałem skrzynie 5b z klekota bodajże z jetty 1.6td ale to długa historia następnie i ostatnie przynajmniej do dziś siedzi skrzynka 5b manualna z JH

potem długo nic konkretnego jakieś tam dystanse wymiana deski rozdzielczej i takie pierdoły w końcu przeróbka hamulcowania na tarcze wentylowane z przodu w tedy przekonałem się że zawieszenie i układ kierowniczy z golfa mk2 nie ma nic wspólnego z scirocco mk2

idą za ciosem montaż gewinde przód jakiś tam technix tył raceland i opuszczenie sroczki w dół i znowu pierdoły takie jak brewka kamei dokładka hmmm niestety z laguny jedynki ale po drobnej przeróbce nawet jakoś wygląda i puki co to na tyle

plany

w kolejności jakiej bym chciał nie opisze bo chciał bym wszystko już ale mniej więcej środek obszyć alcantarą w jakimś przyjemnym kolorze

poprawki lakiernicze i blacharka wiadomo nowy samochód ma tylko 26 lat

następnie fela podoba mi się szeroka stall ale co do jakości takich felg nie jestem przekonany cięcie spawanie czegoś co trzyma mój samochód asfaltu więc alumki 15' coś z pełnym czołem np felgi z pirelli lub a'la meśkowe alumki w czarnym macie lub jakimś bardzo ostrym kolorze

i ostatnia swapik ale chciał bym być inny i nie znowu ABF 1.8 T czy PG G60 cieszyło by mnie pod maską lekko zmodyfikowany zwykły 1.8 20v 1XX pare HP

na dniach wrzucę więcej fotek a na chwile obecną jedna z telefonu

PozdraVWiam

Obrazek
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sroczka MKII Młodego

Post autor: enigma »

Hejka:)
Fajne autko:)...Dawaj więcej fotek:).Dokładne mam taką samą jak Ty;)...heh:).Wygląda do całkiem niezle i móżna nią przycierać,bo jest fajna miękka:).

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Młody
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 25 wrz 2011, 17:05
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Tychy

Re: Sroczka MKII Młodego

Post autor: Młody »

miałem wypolerować sroczkę i w słoneczny dzień wybrać się gdzieś na sesje a skończyła się na monster garage demontując wnętrze przez nieszczęsną uszczelkę przedniej szyby :( i narazie tylko tyle z sesyjki ale za to miałem okazje wyczyścić nagrzewnice i wszystkie kanały z nadmuchu powietrza i konserwacje podłogi i wypranie całej wykładziny teraz chyba będę kapcie ubierał do samochodu bo wygląda jak nowa wykładzinka :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mlodzieniec
Początkujący
Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 08 lip 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sroczka MKII Młodego

Post autor: mlodzieniec »

zaktualizował byś temat :D
Jest : Polonez 16V
Był : VW SCIROCCO 1.8 8V ALPINWEISS 91'
http://polskajazda.pl/Samochody/Volkswa ... cco/139506
był : FSO POLONEZ ATU [1.4 GTI 16V] 42U 99'
http://polskajazda.pl/Samochody/FSO/Pol ... 45/1066095
ODPOWIEDZ