'83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Codders
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 02 kwie 2008, 00:44

'83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Codders »

Moje auto chyba wszyscy znają, albo o nim słyszeli ;)
Wklejam kilka fot.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Burner
Początkujący
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 01 gru 2007, 23:50
Numer GG: 4070854

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Burner »

Dla tych wielu co nie znają mógłbyś coś o nim napisać ;)

Pewnie połowa pojedzie po nim, że ma jakieś paski :P
A to dzięki nim jest wyjątkowe ;)

Technicznie - WYPAS!
Brakuje tylko konkretnych foteli i ukradzionego audio :(

Pozdrawiam.
Subaru Mica Blue 1989 Scirocco MKII by Burner - było... ale jest w dobrych rękach :)

Scirocco Corrado Klub Polska
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: enigma »

Jak dla mnie bardzo ładne:)...widać,że bardzo dbasz o niego:)...a te paski nawet do niego pasują;).PozdroVW:)
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: sid »

no i podstawa widzę jest - choineczka na wstecznym :P

Codders wrzuciłbyś jakieś nowsze zdjęcia - te już od kilku lat bujają się po sieci :P
i pokaż silnik...
audi allroad 4,2 z podtlenkiem - jest
audi allroad 4,2 - jest
citroen c5 - nie ma
volvo 950 - nie ma
mk2 1982 hybryda FR-PG automacik :) jest i zostaje do końca świata!
Audi A8 d2 quattro 4,2 nie ma
mk2 1988 KR - nie ma
mk2 1986 KR - nie ma
Audi Allroad 2,7T manual - nie ma
Renault Rapid :P - nie ma
Ford Focus - nie ma
Audi 200 2,1 T 1982 - nie ma
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Kamil »

ehh zender... bajka, normalnie bajka...
brewka mnie kuje po oczach i malowane kierunki, reszta jest swietna, a z tego co slyszalem pod maska to sie kiedys tam ciekawie dzialo, dobrze kojarze, ze bylo tam ET? mozesz cos wiecej o tym napisac?

a tak poza tym, to mam duzy szacunek do ludzi, ktorzy maja samochod na czarnych blachach jeszcze.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Fenri »

O! Codders Ty tutaj???B) Nawet sie ostatnio zastanawiałem czemu Coddi tu niezagląda:P


A tak wogóle to wstydu niemasz?? Takiego paścia tu pokazywać???:P :laugh:


ZENDER:cheer: ZENDER:woohoo: ZENDER:cheer:
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: noorec »

Coddersik, nareszcie :)
Jedna z najbardziej charakterystycznych srok i tak pozno tu zawitala :)
Fajnie ze mimo ze mieszkasz gdzies na obczyznie i smigasz subarakami to zostawiles sobie stara dobra sroczke :)

Ogromny plus za to stary :)


PS. twoje parkowanie pod osrodkiem na tej gorce jak ci sie kola podniosly - rewelacyjnie sztywna bude masz :)
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Bzyku »

samochod legenda, piekny i nietypowy jak na obecne czasy:silly: fajnie ze zachowal sie w takim stanie i tak dalej zostaje i przyjezdza nim ten sam koles ktory ma do niego sentyment
jak Noorek pisal wielkie plusy dla Ciebie Codersiku
mam nadzieje ze sie jeszcze zobaczymy w tym roku:D
ps-opisz maszynownie
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Sławek »

ładne sciro
Obrazek
Awatar użytkownika
Codders
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 02 kwie 2008, 00:44

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Codders »

Zdjecia zamieszczalem w nocy i nie chcialo mi sie pisac ;p
no i podstawa widzę jest - choineczka na wstecznym
Taaa.. choineczka musi byc :D zwlaszcza ze auto stoi pod pokrowcem wiekszosc czasu w roku i ... nie chcialbym, aby smierdzialo w srodku zdechlym kotem :silly:



OK a wiec moje auto.. posiadam je od... 12 lat :side: Nie mialem jeszcze prawa jazdy, a potwór stał w garażu.
Znam jego historie prawie od początku, gdy został wyprodukowany. Był to samochód syna pracodawcy mojego ojca. Frank... kupil w 1983r nowe, gole, srebrne GTI na DX 112PS, w międzyczasie został członkiem jednego z pierwszych w Niemczech klubów VW Scirocco (juz nieistniejący Scirocco Club Marktredwitz) w tym klubie.. wszystkie auta mialy charakterystyczne malowanie... rozne kombinacje pasków.. wszystko po to, aby utrudnić kradziez klubowych aut.. z opowiadan Franka wiem, ze wowczas samochody te byly bardzo topowe, zwlaszcza wsrod zlodziei \"ze wschodu\". Te charakterystyczne barwy mialy powodowac rozpoznawalnosc na ulicach.
Klub ten rowniez we wlasnym zakresie poddawał auta modyfikacjom.
Ja znam to auto juz po modach, jako maly dzieciak bylem nim zafascynowany i nie chcialem wychodzic ze srodka. xD Frank wtedy powiedział, ze kiedys mi go podaruje... po ok 10 latach dotrzymał słowa ;)
I tak w 1986r. Frank zdecydował sie pomalowac calosc na czerwono :silly: tylko po to aby nakleic paski z tasmy maskującej i pomalowac reszte (czyli w sumie caly samochod) na czarno...:lol: (dlatego te paski to zadne naklejki, a warstwa czerwonego lakieru pod spodem).
Do tego doszedł kompletny zestaw ospoilerowania Zendera (mam drugi, prawie nowy taki zestaw w zapasie na wszelki wypadek - to tak pisze, zeby podraznic Fenriego :lol:)
Zawias - najtwardsza opcja czyli sprezyny H&R i amortyzatory KONI SPORT z wewnetrzną regulacją). Felgi klasyczne ATS CUP.
Pozniej zajeto sie silnikiem. Całość rozebrano i wrzucono asymetryczny ostry wałek Shricka 268/272st (zegnajcie wolne obroty) do tego obrobka glowicy z większymi zaworami i utwadzonymi sprezynami, obrobka kanałów. Doszedl kompletny wydech Supersprinta w wersji torowej (baran-potem nic- i jedyny koncowy tlumik, dlatego jest tak glosno) oprocz tego system zaplonowy Beru Powerignition, wieksza przepustnica z Audi i wkladka K&N. W skrzyni biegow juz seryjnie krótkiej 7G dodatkowo skrocono pierwsze 4 biegi. (na 2 max predkosc 60km/h) wszystko po to aby szybciej przyspieszac.
Efektem modów bylo 143 PS i 190Nm. O jakosci moze swiadczyc fakt, ze przez caly okres 12 lat nie stwierdzilem spadkow na mocy. Nie bylo rowniez zadnych wiekszych awarii (oprocz urwanej linki sprzegla, czy awarii pompy paliwowej) Generalnie samochod nigdy mnie nie zawiodl.

Oczywiscie sam rowniez dokladalem/ wymienialem czesci... m. in zmiana zawieszenia. Zostalo ono w tej samej konfiguracji.. z tym ze Koni mają juz zewnętrzną regulacje-pokrętłem. Doszedł komplet rozpórek Wiechers.. co spowodowało sztywnośc nadwozia (buda zawsze byla sztywna, w srodku do dzisiaj nic nie trzeszczy itp) a po najezdzie na jakies pochylosci czy przy zjazdach z kraweznikow, jedno kolo idzie w gore (co bylo widac na zlocie :blush: )
Wymienilem tez wydech na nowy (w tej samej konfiguracji) po prostu chcialem zawsze utrzymac ten samochod w tej samej konwencji, w jakiej mnie zachwycil te parenascie lat temu..
Do tego doszla folia na szyby Foliatec (załozylem tylko po to zeby zaslonic sprzet audio) i zamierzam ją w przyszłości usunąć. I tak nie uchronila mnie przed kradzieżą sprzetu... w 2002r. poplynąłem wtedy na ok 10 tys zł :) choc złodzieje nie wyciągneli nic wiecej oprocz 2 wzmacniaczy.
Wnętrze auta generalnie jest standardowe i takie zostanie, oprocz sportowej kiery, pasów szelkowych i szeregu dodatkowych wskazników VDO na srodkowej konsoli.

Moje planowane zmiany... to zupelnie nowy silnik z Turbo, ale jaki to bedzie, pozostaje na razie tajemnicą. Mniejsze kółka 14\" (już są, ale nie zakladam dopoki nie kupie odpowiedniego gwintu)
Byc moze nowy lakier... bo ten ma prawo byc zniszczony (w koncu ma juz 22 lata) choc tragicznie jeszcze nie jest.
Awatar użytkownika
Codders
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 02 kwie 2008, 00:44

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Codders »

noorec napisał:
Coddersik, nareszcie :)
Jedna z najbardziej charakterystycznych srok i tak pozno tu zawitala :)
Fajnie ze mimo ze mieszkasz gdzies na obczyznie i smigasz subarakami to zostawiles sobie stara dobra sroczke :)

Ogromny plus za to stary :)

No ja musze sie przyznac, ze ostatnio troche ją zaniedbałem.. w sensie, ze mialem plany wobec niej i musialy sie troche odsunąć, ze wzgledu na to, ze od 2.5 roku mieszkam w Irlandii.. a tam odzyla moja inna pasja, ktora byla od zawsze. Subaru STI Type-R

W ubieglym roku kupilem jedno, ale mialem je bardzo krotko w sumie.
Było to 99 WRX STI Type-R ver5 Limited Edition (1 z 1000 sztuk)
Niesamowita maszyna z 320 PS w serii i 3 aktywnymi dyferencjałami. Prawdziwy homologation car dla Imprezy WRC 2000.
Jednak procedury startowe (ktore trwały do 15 minut- reset dyfrów rozgrzewanie silnika) sprawiały jak dla mnie zbyt wiele problemów..

Obrazek
Obrazek



Nadarzyl sie kupiec ktory dawal wiecej niz mnie kosztowała.. wiec sprzedalem. Na drugi dzien już zacząłem zalowac i postanowilem kupic kiedys takie samo :)

Wkrotce przyplynie :blush: ... ma miec pod 450 PS i ok 550 Nm... ^^
:woohoo:
z tym ze na razie widzialem ją tylko na zdjeciach...
Awatar użytkownika
NeVWille
Początkujący
Początkujący
Posty: 167
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:33
Numer GG: 7141411

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: NeVWille »

Sroka piekna nawet z tymi paskami ale jedna żecz mi sie nie podoba czarne kierunki z przodu
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Manek »

Pieknie utrzymane sciro. Nawet te kolorowe paski mi nie przeszkadzaja ;)
Czekamy na fotki silnika :P , bo z tego co pamietam ze starego forum to jest co pokazac ;)

A to Subaru, to chyba najladniejsza Impreza w historii. Normalnie cud, miod i malina, az sie zaslinilem :silly: Juz Ci zazdrosze ze takie miales ;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Dawid
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 20 gru 2007, 15:19

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: Dawid »

super 12 lat w jednych rekach to sie ceni!!! wielki szacunek dla ciebie . czarne tablice to prawie rarytas w scirocco
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: '83 Scirocco GTI czyli Coddersowóz

Post autor: ozi »

nic tylko chwalić takie autko:) daj fotki wnętrza
Obrazek
ODPOWIEDZ