zestaw na SWAP 1.8t 20V

Oferty sprzedaży części i samochodów.
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: lion_rapid »

no i powiedz jeszcze, że te 6litrów brał przy 160km/h :)
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: Paulus »

tomek_vw napisał:

on ma linkową przepustnice
On to kto, bo on Paulus ma elektryczną przepustnicę a On Lion_rapid ma linkę :laugh: .
mimo wszystko jakoś nie chce się wierzyć w te 9l

jaką prędkość maksymalną udało ci się osiągnąć? (Paulus)

możesz podać kod skrzyni?
Cóż ... błogosławieni Ci, którzy nie widzieli a uwierzyli:lol: :lol: .
Maksymalnej prędkości nie sprawdzałem. Licznikowo jechalem 240 km/h. Faktyczna prędkość to 210 km/h (przeliczenia wg hamowni). Onzaczenia skrzyni nie znam.
Aaaa! Jeszcze jedno Ci powiem, że średnia prędkość jazdy na trasie wg MFA to 122 km/h (trasa 200 km do Łodzi).
A dodatkowo :laugh: wszystkie te moje pomiary są dla niewykalibrowanej instalacji. Kalibracja została wykonana tylko na biegu jałowym.
JA NA TRASIE JAK SILNIK BYŁ JESZCZE 150km MOGŁEM ZEJŚĆ DO 6L/100KM BENZYNY



więc dlaczego nie 9l gazu
no i powiedz jeszcze, że te 6litrów brał przy 160km/h
Ehhh! Dziewczyny nie kłócić mi się tu:laugh: . Co by nie mówić Tomek ma rację. Mnie się udało zejść do 6,4 l/100km oczywiście Pb przy prędkościach nie przekraczających 90km/h. Jechałem wtedy kilka razy do Wadowic. 50km autostardą A4 i 50 km przez wiochy. Średnie zmierzone (mam tu na myśli pomiar metodą pełnego zbiornika) zużycie paliwa (nadal mówimy o Pb) to 8,2 l/100km przy czym na A4 jechałem non stop 180 km/h a przez wiochy, tak jak pisałem wcześniej, nie więcej niż 90 km/h.
Tylko należy pamiętać, że ja mam całkowicie seryjny silnik bez żadnej ingerencji w ECU czy mechanikę silnika. Natomiast ty Lion masz chyba coś porobione (chociaż nie chesz się przyznać :) ).
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: lion_rapid »

Paulus napisał:
Natomiast ty Lion masz chyba coś porobione (chociaż nie chesz się przyznać :) ).
Wszystko opisane w wątku nasze auta, nic nie ukrywam:P

a co do Twojego spalania, dalej twierdze, że to bujda na resorach:side:
poradziłeś sobie ze wskazaniami przebiegu i prędkości? nie masz tam żadnych przekłamań?

I aby jeszcze obalić teorię \"cudów\" elektrycznej przepustnicy - ostatnią podróż do Polski musiałem (drugie auto paliwożerne i tylko na benzynie) jechać z prędkością około 110km/h, wyglądało to mniej więcej tak, że nieważne czy wzniesienie czy spadek, but na pedale gazu był w tej samej pozycji, udało mi się tak przejechać jeden pełny zbiornik gazu ~400km spalanie wyszło 9,86l na 100km, pozostałe dwa tankowania owszem 80% było 110km/h reszta to but do oporu przez kilka-kilkanaście kilometrów (logi z Vaga) i spalanie wychodziło mimo tego nie więcej niż 10,2l
zapis z komputera AutoMapy wykazał, że całą trasę przebyliśmy ze srednią prędkością 110km/h, spalanie jakie wtedy zanotowałem to ~10l gazu, prędkość obrotowa silnika przy 110km/h to 2600-2700 (pokazywane przez obrotomierz, Vag, Stag), wskazanie MAP - zwykle niewielkie podciśnienie.

IMO 9l gazu przy prędkościach 140-160km/h do tego na krótszej skrzyni niż mam ja jest nierealne.
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: Paulus »

Przekłamania dystansu i prędkości ma każdy europejski samochód. Łącznie z moim (co sprawdzilem na hamowni).
Nie rozumiem tylko tej części o \"obalaniu teorii elektrycznej przepustnicy\". Nie widzę tutaj, żadnego argumentu obalającego sens stosowania czy zalet tego urządzenia.
Podstawową zmianą logiki działania układu \"dirve by wire\" jest określenie zapotrzebowania na moment oborotowy a nie jak to ma miejsce przy mechanicznym cięgle zwiększanie prędkości obrotowej. Taka logika objawia się tym, że jeżeli się jedzie ze stałym położeniem pedału przyspieszenie to ECU optymalizuje położenie przepustnicy względem zadanej przez kierowcę prędkości jazdy. Taki zabieg powoduje zmniejszenie zużycia paliwa.
Ponadto układ przepustnicy bez cięgła umożliwia określenie gradientu zmiany położenia pedału przyspieszenia uzyskując różne wychylenia przepustnicy dla tego samego położenia pedału przyspieszenia.
IMO 9l gazu przy prędkościach 140-160km/h do tego na krótszej skrzyni niż mam ja jest nierealne.
Ja mam dosyć długą skrzynię. Krótką to miałem w starej 16V gdzie Vmax był na poziomie 200 km/h.
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: lion_rapid »

podaj kod skrzyni, zresztą dłuższej skrzyni niż ja nie masz i tak
co do przepustnicy, te algorytmy mają znaczenie duże przy zmienianiu położenia pedału gazu, ale podczas trzymania go w jednej pozycji nie mają zbyt wiele do roboty, no i cudów nie ma... 2,5litra gazu to nawet najlepsze algorytmy nie dadzą.
silnik przy określonych obrotach i obciążeniu swoją ilość paliwa dostać musi (nie wnikam w motory pracujące na zubożonych mieszankach)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: zestaw na SWAP 1.8t 20V

Post autor: Sołtys »

Może załóżcie temat o 1.8T i napiszcie coś o tym silniku tam, to wtedy się to może komuś przyda.



A tu coś podobnego ... co wy na to?
Silnik 1.8 T 210PS komplet SWAP VW SEAT SKODA

Ps. Jaby cena takiego zestawu była max 4 tysie to pewnie już bym zbierał kase na to. A tak pozostaje nadal 16V :(
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ