Scala LPG, 6A + blos

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Ruszowy »

no zabezpieczenie skrzynki el przed woda pierwsza klasa. druciarstwo standardowe jak to w aucie z centralnym i el. szybami. bardzo ladnie go pomalowany, felgi i pomaranczowe kierunki to indywidualna sprawa wlasciciela, nie musi sie podobac kazdemu.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Kamil »

Ja też oglądałem i muszę przyznać, że faktycznie drutów nie było, przynajmniej w tym co pokazali.
Ale ich ktoś wydymał z ceną klapy :P 200 zł za klapę...? :) Niektórzy to za darmo oddają, bo nie ma popytu ;).

Ale muszę Wam powiedzieć, że jak była scena ze zdejmowaniem jakiegoś plastiku przyklejonego na silikon, to przypomniał mi się tekst z forum, który sugerował, że powinniśmy zmienić nazwę forum na "Silikon Team Polska" :P. No i hicior z tymi kierunkami wyszedł :).

Tym niemniej gratulacje, w obrazku wyglądało to fajnie :), zobaczymy jak na żywo.

ps. Panie Mowad... wykupiłeś Pan cały zapas trytytek z jakiegoś sklepu budowlanego? ;)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Mowad »

Lepiej zlapac na trytytki niz mialo by latac luzem ;)
Tak powazniej - ten worek foliowy to nie moj patent, ale faktem bylo ze byl przydatny, bo oczywiscie cieklo mi tam na skrzynke bezpiecznikow, nie ruszalem tego bo wiedzialem ze to skonczy sie remontem albo zlomem.
Silikon to tez nie moja robota bo ja akurat jestem przeciwnikiem silikonowania czegokolwiek w aucie, podobnie jak karimaty ;)
Prawda jest taka ze samochod mial jezdzic niskim kosztem, zdarzalo sie ze wozil cement, kafle czy bloczki budowlane, bo nie bylo lepszego srodka transportu pod reka, strach bylo cos ruszac zeby go nie unieruchomic calkowicie chocby ta cieknaca uszczelka - wyjmujac szybe w zasadzie odrazu mozna isc w kapitalny remont blacharski. Wiec byl drutowany i do tego sie przyznaje, moze niektorzy pamietaja jak robilem juz remont czarnego scirocco wiec wiem, ze tego nie zrobi sie w kilka dni czy w tydzien, zwlaszcza jak robi sie to samemu. Teraz, jak juz wspominalem, samochod zmienia charakter na weekendowo/zlotowy, jako wola roboczego mam cos innego, wiec moge sobie rozebrac cale zawieszenie i skladac je tydzien czasu w garazu, wczesniej takiej opcji nie bylo. Pewnie ze chcialbym kupic samochod za 2tys w stanie salonowym, a do tego naprawiac go w ASO. Sami wiece ze wiekszosc scirocco juz w momencie kupna w obecnych czasach ma milion dziwnych patentow po milionie poprzednich wlascicieli, a do tego jest nadgryzione zebem czasu i tak naprawde zeby go doprowadzic do stanu fabrycznego to trzeba by zrobic kapitalke wszystkiego co kosztuje kapitalna kase. O ile z silnikiem czy zawieszeniem mozna rzeczy wymieniac czesto pojedynczo i rozlozyc to w czasie to z blacharka i lakierem trzeba wylozyc kase jednorazowo i jest to spora kwota. A nie tego oczekuje sie od samochodu kupionego za 2tys, ktory ma sluzyc do jazdy na codzien.

Podsumowujac - wyszlo bardzo fajnie, to byl idealny moment ze sie samochod dostal do programu, idealnie ze sluchali tego co mam do powiedzenia i zrobili to co chcialem, teraz powoli moje mechaniczne druciarstwo jest i bedzie usuwane i mysle ze za jakis czas bede mogl powiedziec ze samochod jest ukonczony w 100% wg mojej wizji, w ktorej nie bedzie juz potrzeby trytytkowania na szybko ;)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
SuVW_2006
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2013, 11:52
Numer GG: 7055239
Lokalizacja: Mińsk Maz, ale sercem Opolszczyzna

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: SuVW_2006 »

Cześć,
Gratuluję udziału w programie ;) Właśnie obejrzałem ten odcinek ,,Samochodu marzeń"
i muszę przyznać, auto wyszło kozacko.
Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 19:18 przez SuVW_2006, łącznie zmieniany 1 raz.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: atosss007 »

Obejrzałem program i przyznam szczerze, że nie widziałem wcześniejszych odcinków. Sroka finalnie wygląda ładnie. Natomiast zasiadając do TV miałem nadzieję że zobaczę coś więcej. Jestem trochę zwiedziony dużym skokiem, z wycinania skorodowanej blachy do ostatnich szlifów przed lakierem. Pominęli ogromną część procesu przygotowawczego i to tak na prawdę najciekawszą część moim zdaniem. Co by nie było, biała dostała seconde life i to jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że właściciel jest zadowolony. Gratuluję :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: vwbounty »

Fajnie wyszło tylko nie wiem co sie czepiali do kleju, przecież szyby były fabrycznie uszczelniane masą, miałem to w GTX'ie, tak samo blenda pomiedzy tylnymi lampami też była wklejana, odstające spoilery? przeciez też są na klej. Chcieli na maxa pokazać druciarstwo w tym aucie, również fabryczne rozwiązania. Ale karimata była najlepsza :) Wiem że sam o takich rzeczach mogłeś nie wiedzieć ;)
Teraz tylko fajne fotele ze Scali, podrobić mechanicznie i bedzie cukierek :)
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Mowad »

fakt ze od wielu odcinkow tworcy programu sami sobie strzelaja w kolano mowiac na poczatku co jest nie tak, a potem juz ani o tym nie wspominaja ani tego nie robia. U nas jeszcze uzasadnieniem moze byc fakt ze rozmawiamy o mechanice i ze ja to poprawie, ale bywaly odcinki gdzie wogole temat usterek wymienionych na poczatku nie jest poruszony.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: vega »

atosss007 pisze:Obejrzałem program i przyznam szczerze, że nie widziałem wcześniejszych odcinków. Sroka finalnie wygląda ładnie. Natomiast zasiadając do TV miałem nadzieję że zobaczę coś więcej. Jestem trochę zwiedziony dużym skokiem, z wycinania skorodowanej blachy do ostatnich szlifów przed lakierem. Pominęli ogromną część procesu przygotowawczego i to tak na prawdę najciekawszą część moim zdaniem. Co by nie było, biała dostała seconde life i to jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że właściciel jest zadowolony. Gratuluję :wink:

Oglądałam prawie wszystkie odcinki i wydaje mi się,że w tym przypadku było więcej rzeczy pokazanych, niż w poprzednich.
Jak Adam wspomniał, nie sposób było pokazać wszystkiego, ale zgadzam się z Atosem,że mogli dać jeszcze ciut więcej,ale i tak działo się sporo.
Super odcinek i jeszce raz gratuluję dostania sie do programu, bo naprawdę było warto. :D
Teraz to aż się chce robić mechanikę , co Mowad ? :side:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Mowad »

teraz jest sens ja robic, wczesniej byla swiadomosc ze to nie ona jest najwiekszym problemem w tym aucie :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
ozi1123
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:11

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: ozi1123 »

Gratulacje
super autko i lakier
teraz to juz malutko zostało
po ogladnieciu asz nie moge sie doczekc gdy sciagne swoja sroke wkoncu na garaz i bede składał

bedziesz zakładał czarne pasy na boki??

a no słupki dali ci nowa folie czy malowali?

jeszcze raz gratulace poprostu super
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Mowad »

poczatkowo chcialem zalozyc listwy, ale teraz chyba bardziej mi sie podoba bez. Tam gdzie fabrycznie byla folia, czyli na slupkach i klapie jest teraz lakier.

-- niedziela, 28 kwi 2013, 17:01 --

Fajne komentarze na FB :)
Swoją drogą nie podobają mi się lampy tylnie w tym Scirroco. Jakieś takie tuningowe.
bo mają białe paski naklejone miał to zerwać i zderzaki dać oryginalne
:lol:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Majkel »

Niech no ktoś wrzuci ten odcinek na jakiś serwer bo nigdy go nie zobaczę :D
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: kostrzyk »

na tvn player będzie chyba w przyszłym tygodniu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: L.W!z »

Też widziałem odcinek i gratuluję :)
Co do ceny klapy to faktycznie przesadzili;] I dali Ci szybę z otworem na wycieraczkę...co za fail...
Jakby wiedzieli ile kosztują białe kierunki... jakby wiedzieli że wogle są białe.. :)
I mam takie pytanko jeśli można wiedzieć:
wielokrotnie jest mowa że budżetu nie można przekroczyć...a w odcinku podsumowanie wynosiło ponad 8000zł...co z tą różnicą? :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala ;)

Post autor: Mowad »

w sumie nic, po prostu od wiekszej kwoty placi sie podatek od wygranej, czy jak on sie tam nazywa. Do tego klapa nie powinna byc uwzgledniona w kosztorysie, bo byla poza budzetem, poniewaz szyba pekla podczas demontazu, a nie byla wadliwa jak odstawialem samochod.
Ogladalem jeszcze raz na spokojnie wlasnie, w sumie wychodzi na to ze to auto powinno sie rozpasc i do tego zapalic juz po wyjechaniu z garazu, niesprawne hamulce, amory, elektryka... Jakim cudem 5 lat jezdzilem? ;)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ