przemieszczacz A-->B

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

herbiasty pisze:Tylna rozporka super :)
ale przednia juz nie bedzie pewnie pracowac jak tzreba bo rura jest "zagieta" :( trzeba bylo to jakiegos majstra zawiezc zeby za piwko na gietarce Ci to zrobil..

zawias marzenie 8)
nie mam dostępu do giętarki, więc mogłem albo rozcinać rure i w tym miejscu zaginać albo wspawać kolanka albo zaginać jak zaginałem. Nie bardzo się z Tobą zgodze, że bedzie źle pracować bo ona ma właśnie nie pracować :P jeszcze żeby to była rozpórka z jednej rury to byłaby taka możliwość żeby się gieła ale jak widzisz moja jest wzmocniona dodatkowymi rurkami - swoje zadanie spełnia, sprawdzałem już na szybkim rondzie i bocznych podjazdach :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafał_GT2
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2008, 09:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 1005524

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: Rafał_GT2 »

No i wyszło poprawnie. Swoje zadanie na pewno spełni. Pozdro z okolic Katowic :side:
Maras
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 814
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:36
Lokalizacja: Poznań

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: Maras »

Sprzedaj mi przednią górną :P.
Wszystkie filmy i zdjęcia z Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Scirocco w Polsce
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual
[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic
INTERNATIONAL SCIROCCO MEETING IN PL: [2009] Stęszew / [2010] Zbąszyń / [2011] Zbąszyń / [2012] Jesionka / Gąbin [2013] / Gołuchów [2014] / Czekam! [2015] :D

szklarz poznań
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

mały komiks
zdjęcie komory w dzień zakupu auta

Obrazek

zdjęcie z dziś rano

Obrazek

i z dziś po południu

Obrazek

powód? wymiana łapy od strony rozrządu (guma wogóle się nie trzymała, silnik fruwał sobie po komorze przy dodaniu i puszczeniu gazu), wymiana kolektora wydechowego na 4-2-1, wymiana ssącego na taki po modach z przepustnicą 16v oraz co również ważne wymiana skrzyni biegów i stukających przegubów, skrzynia teraz pozwoli jeźdżić grubo powyżej 200km/h - przy starej max 180 i ponad 5tyś obr. Oczywiście podczas demontażu nie mogło się obejść bez przeszkód - śruba łapy zapieczona w tulei, urwane 5szpilek w wydechowym - niepotrzebne kilka godzin żmudnej i ciężkiej roboty :cry:

kolega przy okazji przyjechał wrzucić 16v do swojego projektu :wink:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

kurde, ozi, no jakby Ci to powiedziec...brakuje w tym aucie tego czegoś, tego charakteru które miało to czarne, mimo, że było pewnie bardziej parchate niż to. no ale jednak..ale myślę, że kilka drobnych szczegółów i dało by się coś z tym zrobić..może będę miał coś dla Ciebie w tygodniu - coś co doda temu auto smaczku, o ile będziesz chciał :wink:
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: voo »

Rurzowy_Rzufff pisze:kurde, ozi, no jakby Ci to powiedziec...brakuje w tym aucie tego czegoś, tego charakteru które miało to czarne, mimo, że było pewnie bardziej parchate niż to.
poczekaj jeszcze trochę 8)
365 dni obsesyjnie.
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: herbiasty »

Monster garage :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

pilnie kupie błotnik kierowcy, bez niego nie pokaże się na międzynarodówce.... poratuje ktoś?

http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 15&t=63668

-- środa, 14 lip 2010, 15:51 --

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

więcej już przy nim nie robie, zżarł resztki moich nerwów, miał być mat nobilesa ale maska i błotnik wyszły w połysku - niewiem od czego (albo blachy były nagrzane od słońca albo farba robiła się bardziej matowa-swiecąca od ilości rozcieńczalnika jakie dolewałem). Na błotnik przedni lewy zabrakło farby w sobote, wziąłem pierwszą lepszą i jedyną jaką miałem w garażu i trysnąłem. Po 3dniach (dziś) przyklejałem spoiler na błotniku i przed chwilą odrywałem taśme - niestety lakier się mocno zruszył pod taśmą od naprężeń. Niewiem jak on mógł niedoschnąć całkowicie w 3dni.... człowiek się uczy na błędach. W lakiernictwie samochodowym jestem jeszcze laikiem, musze się na czymś uczyć, wyszło jak wyszło. Nie jestem zadowolony aczkolwiek wole takie autko niż jeździć z carną maską, zielonymi drzwiami, czarnym progiem i tylnym spoilerem oraz białym przednim spoilerem....
po wymianie skrzyni jeździ się super, na 5ce nie ma gdzie do 4tysi dojść :) dłuuuuuga trójka, czwórka, uwielbiam skrzynie 4T
aha - tak dla maniaków kółek - 7,5J et35 opony bez naciągu - z tyłu bez dystansu 5mm opony trą o sprężyne, z przodu kąty ustawione na -1/4stopnia i jest na styk opona do rantu, troche tarło przy skręcaniu, po zagięciu rantu blotnika i wycięciu rantu spoilera ciężko sprawić by przytarło (szybki łuk i duża dziura i czasem lekko przytrze). Na gwincie nie wejdzie bo jest za szeroki (gwint, nakrętka itp.) 8)

rurzowy ma charakter? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: voo »

ozi pisze:ma charakter?
jeszcze się pytasz. mojej sroki ludzie tak nie obcinają :| ;) mat i felga robi robotę.. ale naklejka na prawym tyle musi wrócić. do zobaczenia 14stego :)

pozdravwiam.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

malutki aktual - ktoś porysował mi auto, zaczynam się przyzwyczajać do tego - fuck..... jakiś niedźwiedź pewnie biega po osiedlu i żeruje....

Obrazek


kilka fot na osłode:
codzienne widoki pod firmą ;)

Obrazek

i......

Obrazek Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ale to auto jest piękne :) na zdjęciach i z daleka :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

ozi pisze: rurzowy ma charakter? :P
zayebiste...jedno ale - z taśma wygladal lepiej - coś jakby szwy. może aerograf taki albo nalepka? albo przylep ta taśme z powrotem na błotnik :mrgreen:

edit:
jeszcze tak teraz pomyślałem..a co jakbyś tą jedną felgę co jest pod czerwonym błotnikiem pomalował na czarno? :twisted:
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

rurz.... wcześniej myślałem by pomalowac po jednej stronie auta koła na czerwono - po drugiej na zielono ale jakoś się to nie stało. Chciałem tez malowac z jednej strony auto na czarno - z drugiej na czerowono, tez mi jakoś minęło.
Z news'ów załorzyłem dziś dokładke :( po paru minutach pojechałem na rybki i na polnej drodze wy%^^łem w ździebko wystającą cegłę :( pękła dośc mocnoo przy mocowaniu. Na zdjęciu widać też brak klosza - odpadł mi jak zrywał czarną taśme z klosza bo pare dni jeździłem z krzyżami na małych lampach. Zastanawiam się teraz czy je przyciemni od środka czy jeździć tak czy załorzyć klosz i ponownie krzyż...... ktoś doradzi? :side:

Obrazek Obrazek
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: herbiasty »

rob smoked :) ale lekko nie "smola" :D
krzyze sa dobre do golfow MKII
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: kalina »

ozi, trochę się tych sroczek przewinęło przez Twoje ręce, masz potężną wiedzę na temat tego auta, zawsze tworzyłeś ciekawe autka, z niczego potrafiłeś stworzyć coś przykuwającego uwagę (mam na myśli czarnucha) albo jedną z najfajniejszych sroczek ( tu myślę o białasie), ale to autko jakoś nie widzi mi się, nie wiem co z nim jest nie tak ale jakoś te przeróbki wcale mi się nie podobają. Ot taka moja opinia, tylko nie bierz tego do siebie i nie wkurzaj się na mnie :)
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

kalina pisze:ozi, trochę się tych sroczek przewinęło przez Twoje ręce, masz potężną wiedzę na temat tego auta, zawsze tworzyłeś ciekawe autka, z niczego potrafiłeś stworzyć coś przykuwającego uwagę (mam na myśli czarnucha) albo jedną z najfajniejszych sroczek ( tu myślę o białasie), ale to autko jakoś nie widzi mi się, nie wiem co z nim jest nie tak ale jakoś te przeróbki wcale mi się nie podobają. Ot taka moja opinia, tylko nie bierz tego do siebie i nie wkurzaj się na mnie :)
hyh, brać to na pewno biore do siebie :P ale powiem szczerze, że nie jest łatwo tworzyć coś nowego by było ciekawe..... uwierz. Może to dlatego, że to auto nie miało nawet dobrej sesji, może dlatego że w scirocco musi być szerokko - osobiście miałem już dosyć srania po gaciach jak widziałem radiowóz :side: teraz musze dokończyć to co zacząłem już dawno dawno temu i skończyć wresZcie golfa mk1 16v
pozdro
Obrazek
ODPOWIEDZ