Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Forum dyskusyjne STP.
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Kamil_DG »

Nie wiedzialem gdzie to wrzucic, bo tylko temat z ciekawymi filmami jest to zrobilem osobny temat. Przegladajac internet znalazlem, ze dosc ciekawa marka zapozyczyla lampy tylne srokowe:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A w wersji cabrio caly tyl wyglada wyglada strasnzie podobnie do sciro cabrio:

Obrazek

Samochod to Aston Martin Virage Volante i wyszedl po sciro bo chyba w 89 roku.
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Majkel »

Popatrz popatrz zeby angol od gebelsa sciagal to do nich niepodobne :P A moze podobne tylko nie mysleli ze sie wyda :D
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Kamil »

faktycznie, ciekawostka jest dosc duza :) nigdy tego nie widzialem. swoja droga, ten aston wyglada gorzej niz fatalnie ;) jakby ktos sobie jakas nieudolna, laminatowa replike jakiegos sportowego samochodu zrobil. tragedia ;).
a czy to takie dziwne? aston martin mial w swojej historii jeszcze pare roznych dziwnych wpadek, prawie zbankrutowal i ogolnie nie jest to jakas niewiadomo jak wspaniala fabryka. no ale ciekawa sprawa.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Nashi »

zaraz zaraz Panowie, a to ktoś już nie wrzucał tego na forum? Bo tego Astona to juz widziałem
Obrazek
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: michalfree »

dokładnie Nashi - to juz sie pojawialo jakis dalszy czas temu na forum-mi tez utkwiło w pamięci oraz marka astona...

nawiasem mówiąc to niewiem:P z jakiego powodu jeden z naszych przedmówców określił markę Aston Martin jako nic szczególnego....hmmm.

Ma nieco zaslug ta firma - przyjmując że sa ludzie ktorych primo stać.../ a po drugie chcą jeżdzić klasykami ( a takim jest Aston -juz wyjeżdzając z fabryki).

Sorry za Ot...:cheer: alle nie moglem.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Kamil »

a popatrz jakie samochody w swojej historii produkowali i jak na tym wychodzili ;).
chociazby lagonda - po wypuszczeniu tego fuck up\'a prawie zbankrutowali.

wg mnie to, ze cos jest drogie i wpakuje sie do tego mocny silnik, nie powoduje jeszcze, ze cos staje sie wspanialym samochodem. moim zdaniem jest wiele marek, ktore mialy daleko wiekszy wklad w rozwoj motoryzacji i nie sa tak hołubione jak AM.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: rafaolo »

to ide szukać lamp i wystawiam na ebay że do kultowego astona jedyne i takie tam :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: obar »

A mi nie pasuje w tym projekcie tylko jednolity spojler przedni i koza z tyłu. No i fele bym zmienił.

Nie wiem czy to dokładnie ten model widziałem, jak byłem na Sylcie (a nawet mu zdjęcia robiłem), ale jeśli to ten to foty nawet w połowie nie oddają tego jak to caco na żywo wygląda:).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Son_Goku »

Nie cierpię angielskich samochodów... B) Zwłaszcza tego całego fordowskiego Astona i jak nim się w Top Gear podniecają że to takie aj i oj - takie zajefajne, że Porsche czy Ferrari nigdy by nie kupili. Żenada.

Prawdziwe sportowe autka zawsze robili Włosi: Lambo, Ferrari, Maserati, Bugatti czy nawet De Tomaso Pantera którego dane mi było widzieć w akcji - biały z drzewem i w skórach - a ryk był przeraźliwy - coś pięknego :P
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: pablo2,0 »

Son_Goku napisał:
Nie cierpię angielskich samochodów... B) Zwłaszcza tego całego fordowskiego Astona i jak nim się w Top Gear podniecają że to takie aj i oj - takie zajefajne, że Porsche czy Ferrari nigdy by nie kupili. Żenada.

Prawdziwe sportowe autka zawsze robili Włosi: Lambo, Ferrari, Maserati, Bugatti czy nawet De Tomaso Pantera którego dane mi było widzieć w akcji - biały z drzewem i w skórach - a ryk był przeraźliwy - coś pięknego :P
Się zgadzam z Son_Goku. Tak jak się prowadzący Top Gear podniecał za każdym razem jak mówił o Astonie, to tylko czekałem jak zacznie się ślinić. A tak na prawdę nic wielkiego z ich myśli technicznej nie jeździ po drogach.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Majkel »

My tez bysmy sie slinili gdyby zrobili teraz nowego poloneza i mimo ze bylby beznadziejny znowu milion luzi by go kupilo trudno sie dziwic.
Fakt ze anglicy przesadzaja pod tym wzgledem sa gorsi niz niemcy bo uwazaja ze ich jest najlepsze ale bez przesady stary niemiec nie kupi fiata a amerykanin nie kupi citroena.
W programach typu top gear przesadzaja ale tochyba lepsze niz ciagle pier...nie ze wszytsko jest do dupy tak jak to polacy maja w stylu ;]
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Son_Goku »

Jedyne angielskie autka które przyciągają moją uwagę i zainteresowanie to stary Lotus Esprit i niektóre Jaguary (zwłaszcza XJ220). Reszta jest blee :P.
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: michalfree »

jak ja sie ciesze ze mamy taki wlasnie pluralizm- odzwierciedla sie on tez w tym co widzimy i na drogach i o czym mozemy poczytac pooglądać...i wreszcie podyskutować tutaj...mm boska różnorodnosc...

dzieki temu kazdy lubi to co lubi...i bez tak wysublimowanych przekierowań na okreslone ( czytaj-właściwe marki)....:laugh: :P :P

co do Twoich słów Kamil- iż angole i inni tak się zachwycaja AM...cóż widac dla nich jest to wlasnie ten smaczek i klasyka i to jest fajne ...a skrajny szowinizm niemiecko wloski..cóż....sa fani japonii i też należyim sie uznanie( ori Japonia jest naprawdę obłędna...)

zatem każda pliszka swój ogonek chwali -:kiss:

a co do konkretnych osiągnięc to o jakich mówimy ??? sportowych??/ rynkowych??/:silly: :silly:

...wiem żem obrazoburca ...alle czy sciro ma takowe??????/--- nie = ale jest rodzącym sie elementem rynku classic auto //i cieszy nas to Wszystkich...:P :P Bardzo

zaś o AM - ma on jednak uznaną pozycje na tymże rynku / tu nie możesz zaprzeczyc../


zatem ; de gustibus............ i na tym porzestanę

a pozatym lubie różne auta ( nie tylko takie które są zjawiskami-vide De Tomaso..) maja mieć to cóś
np Morgan ( tez anglia..:woohoo: wiem...// np stary fiat panda 4x4// i naprawde full innych.

mają miec coś co kręci..
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Son_Goku »

Ja miałem tutaj na myśli osiągnięcia rynkowe i sportowe najlepszych sportowych aut świata. Jeśli chodzi o ogólną motoryzację nie jestem żadnym szowinistą :laugh:. Nie mam tak, że tylko niemieckie i włoskie, a wszystkie inne są blee. Szanuję każdą motoryzację ale akurat angielską lubię najmniej (a jak słyszę te durnowate przechwały angielskiego rynku samochodowego w top gear na każdym kroku i wręcz zbijanie się z innych niebrytyjskich marek to wybaczcie ale szlag mnie trafia ;) ).

Aston ma rzeczywiście jakąś tam pozycję w produkowanie najlepszych, rasowych coupe, ale mi się wydaje że głownie na rynku brytyjskim (choć nie mam pojęcia ile firma sprzedała aut np. do Amerykii).

Wiadomo każdy swoje chwali ale ja zawsze uważałem, że typowe sportowe coupe z przeważnie widlastymi 12stkami robili Włosi i to oni mają właśnie największe osiągnięcia zarówno rynkowe jak i sportowe w tej dziedzinie. I moim zdaniem AM zawsze był gdzieś w tyle.

Japońskie autka są dobre ale jeśli chodzi o prawdziwe ekskluzywne coupe to naprawdę ciężko się czegoś doszukać. :)

P.S. Trochę się nam OT zrobił.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: Ciekawostka dotyczaca lamp tylnych i cabrio.

Post autor: Mowad »

bo japonskie coupe w limitowanej wersji to sobie trzeba samemu zrobic ;)

Fakt ze w top gear Clarkson za kazdym razem jak prowadzi kolejnego astona to mowi ze to najlepsze auto swiata, co wiecej o polonezie odwazyl sie powiedziec ze to najgorsze auto swiata :laugh: ale i tak lubie ten program, gazete i jego ksiazki, moze dlatego ze smiesza mnie jego zarty, czego nie moge powiedziec o zartach prowadzacych polskie programy z glupkiem tede na czele.

Ja osobiscie prowadzac taki program podniecalbym sie kazdym porsche jakie by mi wpadlo w rece, bo kocham te samochody pewnie tak samo jak Clarkson AM. Moze dlatego ze nie dane mi bylo nigdy poprowadzic (bo ponoc prowadzenie swojego motoryzacyjnego marzenia z reguly powoduje zawiedzenie sie, tak samo jak pojscie do lozka na zjezdzie absolwentow ze swoja szkolna miloscia ;) ). Kazdy chocby nie wiem jak bardzo staral sie byc obiektywny to musi sie opierac na subiektywnych odczuciach, wiec i opinia by byla taka. Nie wiem czy caly TG ma w zalozeniach wychwalac rodzima motoryzacje, ale raczej nie sadze zeby to bylo jej potrzebne, bo ilu ogladaczy TG stac na to auto? Do tego May i Hammond nie podniecaja sie juz tak AM, May ma prywatnie stare porsche...
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ