ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: leftfield »

przeglądałem różne tematy, takiego nie znalazłem, a można by jednak delikatnie rozszerzać tematykę postów, kierunkując ją jednak na motoryzację w ogóle

jeśli ktoś czytuje różnego rodzaju portale/fora/etc myślę, że często spotyka materiał, który o scirocco nie jest, może o vw czy o vagu w ogóle, ale nie za bardzo jest gdzie o tym pogadać.

na początek znalazłem coś, co mnie rozłożyło totalnie. jak dobrze pójdzie to niedlugo będziemy jeździli z wiatrakami na autach, żeby było bardziej eco

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... liwie.html
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: michalfree »

hmmm ..pierwsz refleksja..życie jest piękne i warto jeść -dużżo jeść - żyć - jeżdzić....:side: :side: :side:
ale przyszłe pokolenia są skazane poniekąd na poszukiwanie alternatywnych żródeł ;i jakże odnawialnych/
a ten system działa również w opcjach uzyskiwanie energii stacjonarnej ..biogaz -i to jest jak najbardziej prawidłowe i sprawdzone praktycznie działanie.Zatem jeśli można to sprytnie i sprawnie i...efektywnie przenieść do napędu aut...eureka. :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

bez urazy, ale ja za bardzo kocham auto żeby sobie kolokwialnie mówiąc nasrać do baku.. a potem będą te skargi: "nie zbiera się bo chrzczone paliwo!", "na jakim ja g### jeżdżę?!". albo komentarze w korkach "a ten z matiza znów wszystkich wyprzedza. pewnie fasoli się znów nawpie#rzał i teraz ma kopa!"

:mrgreen:
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: Rezi »

wg mnie to nie ciekawostka tylko kolejny wymysł, jak scirocco które parzy kawę...
niestety ale dopóki ropa jest nie doczekamy się alternatywnego źródła energii, i tak już jest od czasów II WŚ kiedy to koncerny paliwowe trzymają w garści wszystkich którzy mają "dobry" pomysł na alternatywę dla ropy
nie od dziś wiadomo że w polsce działa np silnik na wodę, lub x lat temu jakiś prof. z politechniki wymyślił podkładkę pod gaźnik do fiata 126p, gdzie osiągano 3l/100km
ot i tyle w tym temacie
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: Asfalt »

Rezi pisze: x lat temu jakiś prof. z politechniki wymyślił podkładkę pod gaźnik do fiata 126p, gdzie osiągano 3l/100km
ot i tyle w tym temacie
Kowalski? :)
Skoro jesteśmy przy alternatywnych napędach, to przedstawiam scirocco dudiego, które ma napęd śmigłowy z silnikiem 250Watt ;) http://www.youtube.com/watch?v=tJDH_TmdT-I
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: obar »

Ja zbieram do skarbonki na to cudo jako alternatywny dupowóz :twisted:
http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=384

jego reklama

http://www.youtube.com/watch?v=3GfQJ6LhEm8
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: vorph666 »

Alternatywne źródła zasilania oraz ekologia jest do dupy 8) Nienawidzę ekologii... a już szczególnie w motoryzacji.

Nie ma to jak zapach spalin z pb95/pb98 o poranku.... szczególnie z 5 litrowego, totalnie antyekologicznego v8 :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: Nashi »

obar pisze:Ja zbieram do skarbonki na to cudo jako alternatywny dupowóz :twisted:
http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=384
Ja chce taki dupowóz :o

albo jakikolwiek inny który potrafi się rozpędzić chociaz do 200km/h i ma TAAAAAAKIE spalanie :))))
Obrazek
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: AgaZaKa »

Pewnie czytaliscie, ze Opel postanowil dawac "dozywotnia" gwarancje na swoje samochody w UK i Niemczech. Najwyrazniej Ople osiagaja koniec zycia przy 160K km, bo tylko na tyle jest ta gwarancja. Sporo kruczkow i wymagan, zeby spelnic warunki skorzystania z tej gwarancji. W Uk jest tez warunek, ze trzeba byc pierwszym wlascicielem samochodu.

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3264
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: vorph666 »

AgaZaKa pisze:Pewnie czytaliscie, ze Opel postanowil dawac "dozywotnia" gwarancje na swoje samochody w UK i Niemczech. Najwyrazniej Ople osiagaja koniec zycia przy 160K km, bo tylko na tyle jest ta gwarancja. Sporo kruczkow i wymagan, zeby spelnic warunki skorzystania z tej gwarancji. W Uk jest tez warunek, ze trzeba byc pierwszym wlascicielem samochodu.

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3264
Hmmm bardzo często 160kkm dla obywateli UE to już duży przebieg, po którym auto sprzedaje się do europy środkowo-wschodniej :-)

Sama gwarancja - hmm ciekawe... w Polsce mogłoby się okazać że strzelili sobie w kolano... jest bardzo, bardzo dużo osób, które nie do końca stać aby jeździć autami, na które się wyżyłowali lub też mają auto tylko dlatego ,że " sąsiad ma to i ja też muszę"... liczac przebieg 2 tys. km rocznie... okres gwarancji wtedy to 80 lat :-) Miny pracowników opla jak za 30 lat przyjedzie astra ad. 2010 na gwarancji bezcenne :-) Nie chodzi bynajmniej o koszty, ale dostępność częsci :-).

Swoją drogą w dawnym RFN do niektórych aut dało się dokupować i przedłużać gwarancję. Dzięki temu mój kolega kupił kiedyś 20 letnie renault 25 z małym przebiegiem i formalnie na gwarancji, którą jakiś helmut opłacał do samej sprzedaży auta. Jednakże umowa gwarancji skonstruowana była tak, aby za najbardziej popularne naprawy trzeba było i tak pacić :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: Ruszowy »

AgaZaKa pisze:Pewnie czytaliscie, ze Opel postanowil dawac "dozywotnia" gwarancje na swoje samochody w UK i Niemczech. Najwyrazniej Ople osiagaja koniec zycia przy 160K km, bo tylko na tyle jest ta gwarancja. Sporo kruczkow i wymagan, zeby spelnic warunki skorzystania z tej gwarancji. W Uk jest tez warunek, ze trzeba byc pierwszym włascicielem samochodu.

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3264
Myślę że opel poprostu przestał owijać w bawełnę że na sprzedaży aut się tak nie zarobi jak na serwisie. W końcu Opel też walczy o przetrwanie w GM, a kto się teraz będzie martwić w czyich rękach będzie marka za 10lat?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: obar »

SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: michalfree »

ciekawe płaskate auteczko ale jako citroena to wolałbym zdecydowanie SM-a... 8) :D
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: spirit »

michalfree pisze:ciekawe płaskate auteczko ale jako citroena to wolałbym zdecydowanie SM-a... 8) :D
Święte słowa,w ostatnim classicauto jest artykuł o SM w specyfikacji US.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: ciekawostki motoryzacyjne - nie tylko scirocco

Post autor: leftfield »

drugi temat poza ekologią to automatyzm, ciekawy materiał o tym co VW myśli w osobie szefa "wynalazków" w grupie
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ