czym jeździmy (nie scirocco)

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Mowad »

jakis boom sie na te volvo zrobil ostatnio, u mnie tez znajomi pokupowali te stare modele.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Majkel »

Ja mam tam 2.3 120 czy 130 koni w automacie.
Trafiła się okazja to kupiłem :) na zimę będą drifty :D
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: vorph666 »

Mowad pisze:jakis boom sie na te volvo zrobil ostatnio, u mnie tez znajomi pokupowali te stare modele.
bo to dobre żelazo... co prawda części bywają trochę drogie, ale za to nie często się je wymienia... dorzuć jeszcze napęd RWD, niezniszczalne silniki, przestronne wnętrze, ciekawe wyposażenie i bardzo przyjemne prowadzenie i masz odpowiedź dlaczego ludzie lubią stare volvo... nowe z napędem fwd to już niestety paździerz, ale za to z dobrą renomą.

Kiedyś jak wstawiłem srokę na wymianę zawiasu do kumpla który prowadzi serwis volvo to dostałem zastępczaka w postaci kombi cegły pomalowanej w czarny mat.... o kurde jak to bokami latało, jednocześnie było bardzo bardzo przewidywalne w swym zachowaniu... tylko to 2.3 w pb trochę potrafi opierdzielić paliwka jak się driftuje :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Majkel »

No części nie są najtańsze ale ja kupiłem takie co to wszystko zostało wymienione :)
Po za tym z tego co wiem sporo części jest naprawialnych samych w sobie, klocki hamulcowe są wyjątkowo tanie - chyba nawet tańsze niż do sroki :D
Po za tym jakoś mnie to auto nie zachęca do takiej ostrej jazdy więc raczej nic się tu nie urwie.
A co do bezpieczeństwa http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY no cóż jednak to stara konstrukcja ale w starciu z autem z tamtej epoki na pewno ma jakieś szanse :P
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: obar »

Majkel pisze:A co do bezpieczeństwa http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY no cóż jednak to stara konstrukcja ale w starciu z autem z tamtej epoki na pewno ma jakieś szanse :P
Przy takiej czołówce żadne auto nie zapewnia bezpieczeństwa, jeśli nie jest ciężarówką. :wink:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: vorph666 »

obar pisze:
Majkel pisze:A co do bezpieczeństwa http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY no cóż jednak to stara konstrukcja ale w starciu z autem z tamtej epoki na pewno ma jakieś szanse :P
Przy takiej czołówce żadne auto nie zapewnia bezpieczeństwa, jeśli nie jest ciężarówką. :wink:
przeżyłem czołówkę
rover sd1 '82 vs volvo 340 '89
roverem jechałem ja, prędkość po 50-60 km/h z obu stron... powiem, że sd1 to był pancernik..... rover dał się po tej czołówce zreanimować!!!! Volvo raczej nie bardzo (ale to 340 była czyli volvo-nie volvo) Po wypadku wysiadłem z auta, kabina pasażerska była kompletnie nienaruszona. Po rekonstrukcji nie był czterośladowy, nie skręcał w drzewa itp, a geometria i pomiary wymiarów nadwozia były perfekcyjne, potem zdarzyło mi się jeszcze nim jeździć na torze na czas. No ale miałem wtedy genialnego blacharza :-)
W każdym razie ufam dobrym starym pancernikom (o ile są w stanie takim jak było moje sd1) bardziej niż takim wydmuszkom jak modus :-)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Majkel »

No tak ale w tych nowych autach jednak jest bezpieczniej. Faktem jest, że one po wypadku nadają się na złom bo całe się odkształcają. Ale ja tam się o siebie nie boje zginę to zginę bylebym nie cierpiał za długo :D
50-60km/h w momencie zderzenia? czy było jednak trochę wyhamowane?
taka prędkość z tego co mówią specjaliści to śmierć ze względu na same przeciążenia chociażby
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: vorph666 »

Majkel pisze:No tak ale w tych nowych autach jednak jest bezpieczniej. Faktem jest, że one po wypadku nadają się na złom bo całe się odkształcają. Ale ja tam się o siebie nie boje zginę to zginę bylebym nie cierpiał za długo :D
50-60km/h w momencie zderzenia? czy było jednak trochę wyhamowane?
taka prędkość z tego co mówią specjaliści to śmierć ze względu na same przeciążenia chociażby
u mnie na pewno było coś pomiędzy, śladów hamowania nie było za wielkich.... do całej akcji doszło jak jakaś debilka wyjechała nagle z podporzadkowanej (mąż jej kazał jechać to pojechała)... obaj chcieliśmy ją wyminąć bo nie przewidzieliśmy że za feralnym oplem w którym radośnie skakała dziewczynka bez pasów znajdują się nasze samochody (jak się okazało chciała zrobić kombo i zajechać dwóm na raz). Volvo być może miało troszkę mniej, ale policja uznała że obaj jechaliśmy zgodnie z przepisami na co wskazują uszkodzenia aut)

A ze względu na przeciążenia to miałem lekki wstrząs mózgu i zajebiste siniaki oraz podejrzenie połamanych żeber od zapiętych pasów. Pan z volvo wypierdzielił głową szybę, kolumna kierownicy obiła mu nieźle nogi i generalnie opuścił na 3 godziny miejsce zdarzenia udając się w karetce do szpitala. Ale wrócił jak stwierdzili że będzie żył.

Być może miałem farta a być może specjaliście trochę koloryzują. Tak czy owak żyję.. właściciel volvo również... z innej beczki mój kuzyn przypieprzył kiedyś 100 km/h w samochód który wyjechał z podporządkowanej. Też przeżył choć auto było do kasacji. Jechał pseudosamochodem opel vectra więc zbudowanym z papieru i gównolitu, który gnie się nawet jak się o niego mocniej oprzeć
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Majkel »

Pewnie trochę koloryzują ale tak to już bywa, że jeden się utopi w kałuży a drugi przeżyje katastrofę lotniczą :D
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: L.W!z »

Majkel pisze:Pewnie trochę koloryzują ale tak to już bywa, że jeden się utopi w kałuży a drugi przeżyje katastrofę lotniczą :D
A inny złamie se palec grzebiąc w dupie :P
Tez ostatnio mam ochotę na jakiąś starszą wołowinę...jeździłem 850tką...i zaczyna mi to znów chodzić po głowie :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maniuusssss
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 540
Rejestracja: 12 lut 2008, 17:52
Numer GG: 10251551
Lokalizacja: Rzeszów

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: Maniuusssss »

jak wszyscy sie chwala to i ja sie pochwale :wink:
auto nie myte i juz na zimówkach...na wiosne strzele jakies fotki :wink:
Obrazek
Obrazek

Seat Leon Cupra 4
Silnik 1.9 TDI ARL jakies 190koni, program,dłuzszy dolot, inny cooler, wydech z kwasówki 2.5", program
to co mnie najbardziej cieszy to naped na 4 koła haldex, nie moge doczekac sie zimy :mrgreen:
oprócz tego tapicerka półskóra recaro,z tyłu też kubły, z wyposażenia praktycznie wszystko,
miał to byc ekonomiczniejszy samochód od sroki..a wycodzi tak ze jezdzac sroka na benzynie sroka pali chyba troszke mniej..oczywiscie mówie o spokojnej jezdzie :lol:
VW Scirocco Scala 1988 - było...
VW Corrado 2.0 16V 1992 - było..
VW Scirocco 1.8 GT II 1990 - było...ale wciżż żyje na forum...
VW Corrado 2.0 8V było..
VW Corrado 1.8 G60 było...
Scirocco GT II było…
l0h-s
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2011, 20:57

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: l0h-s »

Maniuusssss pisze:
Seat Leon Cupra 4
Silnik 1.9 TDI ARL jakies 190koni, program,dłuzszy dolot, inny cooler, wydech z kwasówki 2.5", program
to co mnie najbardziej cieszy to naped na 4 koła haldex, nie moge doczekac sie zimy :mrgreen:
oprócz tego tapicerka półskóra recaro,z tyłu też kubły, z wyposażenia praktycznie wszystko,
miał to byc ekonomiczniejszy samochód od sroki..a wycodzi tak ze jezdzac sroka na benzynie sroka pali chyba troszke mniej..oczywiscie mówie o spokojnej jezdzie :lol:
ajj zazdroszczę Ci tego zestawu:P Mocny diesel na codzień, klasyczne Scirocco na niedzielę... ja jak na razie muszę się zadowolić jedynie tym drugim:P niech Ci służy ten Leon!;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mateunio_1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 30 lis 2013, 16:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Trzcianka koło Piły

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: mateunio_1992 »

Ja też wrzuce ... a co!
Obrazek
Obrazek
1.8 16 V eco tec. 115 Kucyków
Była Xantia 1.9 D
Była Astra F 18.16v GSi
Była Astra F 2.0 8V GSI
Jest Scirro GTX 1.8 EX
Jest Peugeot 106 1.0
Awatar użytkownika
KrzaquG60
Początkujący
Początkujący
Posty: 169
Rejestracja: 01 kwie 2013, 10:04
Lokalizacja: NBA

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: KrzaquG60 »

Jako, że nie mam uprawnień do jazdy samochodem, muszę iść na kompromis :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro :wink:
Obrazek
MK1 G60 in progress :D
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: czym jeździmy (nie scirocco)

Post autor: kostrzyk »

młody nazbierałeś tego towaru :D
Obrazek
ODPOWIEDZ