Białe GTII by Fazer

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

od 8 maja 2010 jestem posiadaczem bialego sciro ktore zostalo odkupione od Maniusssia i pewnie wiekszosc z Was wie o ktore sciro chodzi :)
ktos moze zadac pytanie dlaczego dopiero teraz zakladam watek, cos mnie podkusilo i mam chwilke wolnego czasu :)
krotki opis :
Autko bylo kupione za dosc niewielkie pieniadze i moim skoromnym zdaniem bylo warte swojej ceny.. samochod posiadal gwint Technixa, felgi Avus (stan dosc przecietny); instalacje LPG, ktora nie byla wbita w dowod; co mnie cieszy, srodek auta byl w dosc dobrej kondycji, fotele calutkie, wszystkie elementy jako tako spasowane ;) ogolnie bylo wszystko "cacy" jezeli chodzi o srodek, wizualnie bylo i jest sporo do roboty...
Obrazek
mniej wiecej tak to wygladalo...
pozniej przyszedl czas na poprawe wizerunku i tu:
wymienilem tylna lampe, ktora nie byla spasowana kolorystycznie
Obrazek
w oczy kuly mnie felgi, ktore postanowilem wymienic i to uczynilem :)
tu pierwsze przymiarki :
Obrazek
i efekt koncowy :) szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojecia co to sa za felgi :D wiem ze 7j i et 35 , zakupilem tez nowy komplet opon, Toyo T1R z ktorych jestem zadowolony :)
Obrazek

moze przyspiesze tempa azeby nie zanudzac.. wymienilem felgi, zamontowany gaz i wbity w dowod, zakupilem wszystkie ori znaczki, listwy, plastiki, musze podniesc auto bo obciera :/ juz nie ma konkretnej gleby ale tez jest sympatycznie :) zmienilem tylnie lampy, zamontowalem brewke, dobre radio Alpine i wymienilem glosniki na mocniejsze, zmienilem kierownice, teraz jest z Corka, wymienilem wszystkie plyny i olej, poprawilem elektryke, ktora nadal szwankuje jak szwankowala i odstawia niezle szopki :D nie posiadam podswietlenia tylnej tablicy ktora przyciemnia sie wraz z unoszeniem przednich lamp i podswietleniem wnetrza, a wszystko to steruje sie za posrednictwem regulacji przyciemnienia zegarow .. wiem namotane troszke ale sam sie w tym gubie.. kupilem nowy akumulator centra i jeszcze sporo pierdolek... ktos moze powiedziec ze zrobilem niewiele, tak to prawda ale ten samochod jest moim pierwszym wlasnym samochodem a co za tym idzie jeszcze nie jestem w stanie tego wszystko ogarnac tak jak nalezy...
co do planow, chce go umalowac i wymienic drzwi, sa one w kiepskim stanie , zalozyc blosa, mysle nad zakupem bry, wymienic tylna belke, ktora dziwnym zbiegiem okolicznosci jest krzywa i tu postawie pytanie.. co sie z nia stalo ? nie mam zielonego pojecia i podejrzewam ze to stalo sie jeszcze za kadencji poprzednika ... belka juz zakupiona, umalowana, bebny spompletowane lecz brakuje czasu i pogody na ta operacje...
moje Sciro moze nie jest to piekny egzemplarz ale jest moim pierwszym i darze go wielkim sentymentem i obiecuje ze nie skonczy jako baza do agrotjuningu lub tez na zlomie :)
z tego miejsca chcialbym podziekowac Kamilowi (Son_Goku) ktory pomaga mi na bierzaco i mam nadzieje ze kiedys sie odplace :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: Son_Goku »

Roboty przy tym autku jest co niemiara ale wszystko powoli da się zrobić. 8) Mam nadzieje że w przyszłym roku prace pójdą daleko naprzód. Jak na razie widzę autko zapadło w zimowy sen. Moje nie ma tyle szczęścia... :x

P.S. To w końcu te felgi mają ET 35 czy 25?
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

zapadlo w sen zimowy bo mnie nie ma w domu.. ale na swieta planuje w wolnym czasie cos majstrowac ;)
felgi maja et35 , chyba xD
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: cinekban87 »

tez mialem chrapke na te autko ale kupiłem te co Ty chyba rozpatrywales heheh, autko fajne pozdro
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: atosss007 »

Biały kolor na aucie to porażka na maxa ale na sciro wyglada miodzio. aż się dziwę bo reszta aut w białym kolorze centralnie mi się nie podoba :lol: ładnie ładnie. oby tak dalej pozdrawiam :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

z tym bialym kolorem tak faktycznie jest .. tylko na sroce mi sie podoba :)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: kalina »

akurat biały to świetny kolor do auta, musi mieć tylko zderzaki w kolorze nadwozia (nie tak jak kiedyś pdst. wersje całe czarne), a w scirocco biały to w ogóle najlepszy wybór
Autko fajne, mógłbyś ogólnie pomalować w kolor te klipsy, które mocują dokładki
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

te klipsy sa od innego sciro ktore udalo mi sie upolowac na szrocie :) ja nie posiadalem kompletu wiec postanowilem zrobic wszystkie w kolorze lc6v, planuje malowanie calego srola na wiosne jak tylko pozwola na to fudusze .. jest jeszcze duzo pracy przy silniku, mianowicie musze wypierdzielic mikser bo gaziarz narobil niezlego bigosu i autko prawie nie jezdzi na benzynie a i na gazie jest slabiutko, poza tym w dolocie mam nieszczelnosci i co za tym idzie nie odpowiednia mieszanke.. narazie autko odpoczywa, ale obiecuje ze bedzie diametralna poprawa wizerunku jak i osiagow ;)
pozdrawiam
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: cinekban87 »

tez myslalem o malowaniu hehe ale do drogi gips jak uzbieram blacharke, pomysl o blosie moj lata całkiem fajniena tym, a tak z ciekawosci robiles jakis kosztorys na malowanie auta, bedziesz sam czy oddajesz do fachowca, moze i ja bym sie pokusil ;p
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

moj dziadek ma kumpla ktory jest jednym z najlepszych lakiernikow w okolicy.. za samo malowanie powiedzial mi 1300 zl, samochod mam przygotowac sobie sam.. to jest dobry fachowiec i mam nadzieje ze nie spartoli roboty niczym gazownik ;)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: cinekban87 »

to tylko pozazdroscic, ja sie musze rozejrzec bo drzwi u mnie masakra to samo lewy blotknik, drzwi prawe mam ale srebrne i mysle ze reszte blachy ciezko bedzie dostac w kolorze wiec malunek potrzebny hehe, u Ciebie nie widac innych odcieni jak u mnie hehe
Awatar użytkownika
Maniuusssss
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 540
Rejestracja: 12 lut 2008, 17:52
Numer GG: 10251551
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: Maniuusssss »

w koncu temat zalozony :D co do tylniej belki...nigdy nigdzie w nic nie uderzylem ani dziury wielkosci krateru nie zaliczylem :P co do elektryki...nie wiem czemu tak sie dzieje..mnie denerwowal tylko przekaznik pompy paliwa bo czasem nie laczyl,zycze powodzenia w ratowaniu autka;]
moze spotkamy sie kiedys na jakims zlocie :wink:
VW Scirocco Scala 1988 - było...
VW Corrado 2.0 16V 1992 - było..
VW Scirocco 1.8 GT II 1990 - było...ale wciżż żyje na forum...
VW Corrado 2.0 8V było..
VW Corrado 1.8 G60 było...
Scirocco GT II było…
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

moze odswieze troszke temat, zaszedl juz kurzem, ale sroczka jeszcze jezdzi i ma sie calkiem niezle :)
Od ostatniego mojego wpisu zaszly pewne zmieny:
wymienilem pokrzywiona tylna belke, zamontowalem wszystkie nowe "bebechu" wewnatrz bebnow, nowe przewody hamulcowe, wszystko co zwiazane z tylnia belka i hamowaniem na tylnej osi.. mialem gdzies zdjecia na komputerze ale mam balagan :)
kiedys pisalem ze jestem zmuszony zalozyc blosa, uczynilem to w tamtym roku, smiga duzo lepiej i duzo lepiej brzmi, gdyz podcialem podstawe puszki filtra powietrza :twisted:
mialem problemy z gazem, teraz juz ich nie ma, ale z benzyna zaczynaja sie juz problemy, ktore jakims cudem musze naprawic do zimy..
Wymienilem pompe wody, ktora jazgotala potwornie, ale bede zmuszony wymienic ja jeszcze raz, bo ta ktora znalazlem w garazu tez byla zmeczona i wysiadla kompletnie..
troszke jeszcze dzialalem, ale wszystkie mody wypadly mi z glowy, btw wszystko zmierza w dobrym kierunku :)
wieczorem dodam fotki :)
http://zapodaj.net/aa401a432ac4c.jpg.html
http://zapodaj.net/cc0c192ed8309.jpg.html
http://zapodaj.net/9b76d63914217.jpg.html
http://zapodaj.net/01cc418d729e8.jpg.html
http://zapodaj.net/a2781509502f0.jpg.html
a tu bonus w postaci dziadkowej Scali na moich felgach :) moim zdaniem wyglada przyzwoicie :)
http://zapodaj.net/d1b6b30a13f74.jpg.html
i setup zimowy z serii będę pługię ...
pozdrawiam
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: Yaro »

cholera, fajne masz te felgi... jak patrzyłem na scale dziadka a to przeciesz podobny kolor do mojej... wygląda naprawdę fajnie... nie chcesz sprzedać? :PP
Obrazek
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Białe GTII by Fazer

Post autor: BossFazer »

nie nie ;) dziadka musisz pytac :P a co do koloru, to jest roznica..
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
ODPOWIEDZ