Jaki tłumnik? co polecacie

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: sroczek »

Witajcie. przymierzam się do moda w wydechu. Bo mam taki mało dający Przelot od CBR 1000 ;)) i w samochodzie jest jak w odrzutowcu fajny ryk ale chyba za głośny banie urywa. Sciro 90 rok 1.8 jh. Jakieś adaptacje robić czy poprostu kupic ? od czegomoze fajnie pasować. Lekki mruczek może być Piszcie co wiecie :)
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
Misza
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 460
Rejestracja: 28 maja 2009, 14:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 6395104
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Misza »

Ja polecam brak katalizatora + środkowy ori od scirocco + końcowy od golfa 16V. Taki wydech mam ja i Voo.
Mogę śmiało polecić - przy spokojnej jeździe ładnie sobie mruczy natomiast przy butowaniu jest już głośniej ale dalej nie urywa głowy.
Dodatkowo podcięta pucha powietrza powoduje jeszcze ładniejszy dzwięk przy pełnym otwarciu przepustnicy:)

Tak wygląda końcowy od golfa II 16V.
Obrazek
Obrazek

Kto sprzedaje syf ten kutas i niech spie*dala - po dwakroć
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: herbiasty »

mam taki z MKII 16V przy ori wydechu 45mm i silniku JH bylo znosnie..
przy 16V juz bylo glosno, a teraz przy nowym wydechu 2,25 na pelnym bucie rece drza na kierownicy
Filip
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 438
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 1127564
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Filip »

Jak dla mnie w JH bardzo ładnie brzmi oryginalny układ wydechowy, jest cichy i ma przyjemny dźwięk :) Tyle, ze u mnie w obu srokach jest jeszcze oryginalny układ wydechowy, a nawet jesli byl zmieniany to w ASO... wszystko ma znaki i nr jak kazda czesc vw :P w jednej sie tylko gdzies na laczeniu wydech rozszczelnil lekko i pryka.

Także z mojej strony proponuje serie jakiejś dobrej firmy :)
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: sroczek »

Spoko dzieki decyduje się chyba na 16V z golfa mk II w piątek zamontuje jak bedzie dowiemy sie w piatek :)
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
Misza
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 460
Rejestracja: 28 maja 2009, 14:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 6395104
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Misza »

Spoko dzieki decyduje się chyba na 16V z golfa mk II w piątek zamontuje jak bedzie dowiemy sie w piatek
Pamietaj o środkowym bo bez niego jest bardzo głośno i dźwięk wg mnie taki sobie.
Obrazek

Kto sprzedaje syf ten kutas i niech spie*dala - po dwakroć
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Asfalt »

Środkowy musi być koniecznie, bo tłumi niefajne wysokie dźwięki. Ja w czarnym mam środkowy + końcowy z Ultera i mi się bardzo podoba, piękne kwadratowe, chromowane końcówki, mruczy sobie basowo, zero rezonansów, zero pierdów, natężenie idealne, nie męczy wcale nawet w trasie na autobanie :)
Tylko dopasowanie go do sciro jest nieco kłopotliwe.
W zielonym natomiast mam tylko końcowy z Golfa I cabrio i jest bardzo cichy, tylko przez brak środkowego dźwięk niezbyt interesujący.
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: atosss007 »

Jako że po moim wydechu tylko nie smak został to podłączę się pod temat bo mogę zacząć się nad tym tematem zastanawiać od nowa. Ja bym był przychylny co do tłumika środkowego bo kilka chabet więcej mi różnicy nie zrobi, a w miarę nie bardzo boląca głowa podczas długiej podróży jest dość istotna. Gdybym założył sobie taki tłumik środkowy to jakiej firmy byście polecili tłumik końcowy by miał ładny basowy dźwięk i w niższej partii obrotów był w miarę cichy a dopiero przy większym otwarciu przepustnicy dawał o sobie znać ? Remus, Supersprint czy może coś jeszcze innego ? A i z góry dziękuję każdemu kto chciałby zaproponować mi wykonanie jakiegokolwiek wydechu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o opinie :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: sroczek »

Tłumior w rekach włśnie przytargałem z 16 golf 2 . Duzo trzeba sie bawic przy przerobce ?
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
Misza
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 460
Rejestracja: 28 maja 2009, 14:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 6395104
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Misza »

No inne mocowania, i inna srednica rury. Najlepiej mieć stary ori od sroki wtedy robota jest łatwiejsza. A jak nie to coś tam trzeba rzeźbić żeby się trzymało.;) No i redukcja coby średnice się zgadzały.
Obrazek

Kto sprzedaje syf ten kutas i niech spie*dala - po dwakroć
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: ozi »

ja proponuje kata out-->środkowy od DX-->końcowy z golfa mk1 GTI, ma zajbistą fifke na końcu chociaż jego minuesm jest, ze jest okrągły i dość mocno wystaje spod podłogi. Jeśli masz auto na sereyjnym zawieszeniu będzie go mocno widać, jeśli masz dużą glebe to ciężko wyczuć parkowanie tyłem do krawężnika
pasuje plug&play
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: atosss007 »

No własnie gleba będzie. A przyznam szczerze że chciałbym coś o owalnym przekroju końcowym. Tak żeby pasowało do wyrzeźbionej dziury w dolnej części pasa tylnego. Jeden tłumik supersprinta mam tylko właśnie okrągły i nie jestem przekonany co do wyglądu
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: sroczek »

po montażu tłumniczka jestem mile zaskoczony dzieki chopokiiii:) brzmienie zaje...
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
Awatar użytkownika
Michal_NIL
Początkujący
Początkujący
Posty: 162
Rejestracja: 08 lis 2009, 23:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 2671662
Lokalizacja: Koszalin/Iława
Kontakt:

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: Michal_NIL »

podlaczam sie pod temat, dzisiaj przydazyla mi sie nieciekawa sytuacja, zahaczylem o blachy wjezdzajac na kanał i rozprulem sobie tlumik koncowy. Poszedlem do specjalisty od tlumikow :) slyszac o scirocco byl zdziwiony bo to taki czesty u nich gosc jak porsche czy inne ferrari, oczywiscie tlumikow dedykowanych nie maja ale chca poskladac cos od golfa. Nie wiem czy sie na to godzic i jaki tlumik wybrac, zeby mruczalo to przyjemnie ale nie powodowalo bolu glowy w trasie. Nie wiem zbytnio jakimi parametrami sie kierowac, czy moze szukac jakiegos uzywanego? Nie bede ukrywal ze zalezy mi zeby mnie ta operacja za duzo nie kosztowala. Szukalem na allegro znalazlem cos takiego
http://allegro.pl/tlumik-konc-vw-golf-i ... 92648.html
bedzie to sie nadawalo?
Dodam jeszcze, ze mam na mysli JH z katalizatorem.
Sam kat + tlumik od Golfa II 16V GTI nie bedzie za glosny?

a tu fotki dzisiejszej przygody:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Nie ma klimy, ale jest klimat

lokalnie na http://www.motoilawaforum.pl
Awatar użytkownika
sroczek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 707
Rejestracja: 20 paź 2010, 15:00
Model: Scirocco II
Lokalizacja: annopol lubelskie

Re: Jaki tłumnik? co polecacie

Post autor: sroczek »

Zdrowo żeś przypierdo.... uderzył :) ja włożyłem od golfika II 16V i jest ekstra. Katalizator ori jh i sam końcowy od 16v golf II . fajnie mrucz.nie jest głośny bardzo polecam. i w sumie mało przerabiania;)
Scirocco czesci ......................... kasuję śmieci na potęge. sory! jak jest ładna to stoi cała.
Ale nadal jest:
Warszawa 223
Peugeot 201 31
Camaro 5,7 h 76
Wartburg coupe
Maluch Bosmal Cabrio
itp
ODPOWIEDZ