Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Manek »

Kostrzyk dzwon do mnie jutro na 504 241 221. Dam ci namiar w Wawie na goscia co robi rozruszniku od A do Z. Ja niedawno w swojej Fabianie robiłem rozrusznik, za kompletny remont zapłacilem cos kolo 350zl. Musle wiec ze do sciro koszt bedzie max 200zl i gwarancja na rok.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kalina »

przykleiłeś listwy gumowe ???m :D
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

nie nie śpieszy się, na razie auto trafiło do garażu, za jakiś miesiąc się może za to wezmę, teraz święta, potem sylwester i przeprowadzka, no nie ma czasu. :D
Obrazek
mymy
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:10

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: mymy »

Proszę o pomoc odnośnie kolorów przewodów do regulatora ciśnienia paliwa, bo mam 2 wtyczki i nie wiem która do czego ?
chodzi mi o kolory przewodów do regulatora faz nagrzewania 1,8 16v KR
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

wielki update:

założyłem znaczki na klapie, koniec update-u :D

a nie sorry wymontowałem rozrusznik, po rozbiórce okazało się że kupiłem zły zestaw do regeneracji rozrusznika, więc przeczyściłem go i złożyłem do kupy, na razie nie mam czasu go założyć, jak nic się zmieni to chyba zanabęde nowy, już sobie wypatrzyłem na alledrogo.

-- wtorek, 3 sty 2012, 09:43 --

pytanko mam czy taki zestaw do regeneracji
http://allegro.pl/zestaw-przod-audi-80- ... 67202.html
będzie pasował do mojej sroki, w sumie jestem ciemny i nie wiem czy były jakieś inne układy hamulcowe w 16V, bo zabieram się powoli za regeneracje mojego paździeża :D
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Kamil_DG »

Duzo zaciskow z 16v nie widzialem wyjetych bo tylko 2 komplety ale oba byly girlinga a tu pisze, ze zestaw do lucasa. Pewnie jest to samo ale bym sie upewnil . Ja kupilem w pierwszym lepszym sklepie bez tloczkow jak pwoiedzialem do sciro 16v. Sprawdz sobie wczesniej bo pewnie nie warto kupowac tloczkow, wszedzie gdzie widzialem girlingi 54 zawsze tloczki byly w bdb stanie, one sie jakos nie niszcza tak jak te z tylu. Uwazaj na odpowietrzniki z przodu bo te srokowe sa strasznie cienkie i latwo to ulamac.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

muszę wytargać w końcu te zaciski :)

czy piaskowanie i malowanie proszkowe wykonać na kompletnych zaciskach, a dopiero potem je zregenerować?

-- środa, 25 sty 2012, 20:59 --

Zaciski ściągnięte, niestety jeden odpowietrznik się ukręcił w połowie, w weekend będę z nim walczył dalej, mam nadzieje że się uda, jak nie to będzie buba.

Poza tym w sobotę przód trafia na kołki i wytargane zostanie przedni zawias, pójdzie do piaskowania i w proszek, a i doczeka się montażu poli z przodu. Do kompletu zostanie tylko pomalowanie zwrotnicy i dobranie osłon tarcz, ale jeszcze nie mam pomysłu z czego dopasować, najprawdopodobniej z gofra III,ale to może pod koniec lutego.
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Kamil_DG »

Jak w polowie to grzej palnikiem do czerwonosci polej szybko woda i wykreci sie dobrym morsem.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

nie będzie miało to jakiegoś złego wpływu na zacisk, na razie próbowałem podgrzewać zacisk ale nie do czerwoności, aktualnie leży w oleju ( a przynajmniej leżał jak go zostawiłem :D) w sobotę dospawam nakrętkę i spróbuje jeszcze raz.
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Kamil_DG »

Nie to jest grube zeliwo, grzejesz sam odpowietrznik a on sie nagrzewa w parenascie sekund do czerwonosci. I potem pojdzie juz latwo bo jak bedziesz probowal wykretakiem albo cos i sie zlamie to potem juz kaplica.
Kecaj215
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:05
Numer GG: 8070478

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Kecaj215 »

Kostrzyku-być może nie doczytałem...wróciło Ci napięcie na krokowym?I czy mógłbym Cię prosić żebyś zerknął dokąd idzie czerwony przewód z przekaźnika układu stabilizacji biegu jałowego (1-wszy na drugim zdjęciu ze str.1-ej)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

http://www.passiongolfgti.com/article.p ... rticle=188

na tej stronie masz schemat, wrzuć sobie w tłumacz google i powinieneś zaczaić co gdzie trzeba podpiąć, abo sprawdź sobie po pinach w tym sterowniku obrotów, one są podpisane, a potem dopasuj co i gdzie.
Obrazek
Kecaj215
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 02 gru 2007, 22:05
Numer GG: 8070478

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: Kecaj215 »

fantastyczna rozpiska!!! :D Dokładnie czegoś takiego szukałem.Naprawdę WIELKIE DZIĘKI!!!Pozdr.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: kostrzyk »

http://allegro.pl/lampa-halogenowa-socz ... ?source=oo

nowy nabytek do parcha, jeszcze tylko zakupić przekaźniki i będzie piękne świecenie :)

co do prac w toku, to ostatnio sroka zimuje pod dachem pod kocykami ze zdemontowanymi hamulacami, rozpórką i stabilizatorem, bo trafiły do piaskowania i malowania proszkowego, ale już są w domu i w sobotę trafią na swoje miejsce.

a korzystając z ostatniego weekendu pod maskę trafił parownik od oziego i blos, test na benzynie chodzi ładnie, chyba nawet lepiej niż poprzednio, gazu jeszcze nie uruchomiłem bo rozwaliłem rurkę łącząca elektrozawór z parownikiem. Ale może w sobotę uda mi się do gazownika skoczyć to się i to uruchomi.

następny krok to wymiana zawieszenia na jakiś gwint i regeneracja tylnego zawieszenia :D


aha jak by ktoś chciał to mam na zbyciu mój stary gaźnik do gazu (konstrukcja Krzyśka) , jest to dość ciekawe urządzenie oparte na klapce na elektromagnesie, dzięki czemu nie ma zwężki na benzynie, w sobotę porobię zdjęcia i wkleję do tematu. U mnie spisywał się dobrze dopóki nie padł mi elektromagnes i robił spięcia, ale podczas wymiany parownika okazało się że elektromagnes z parownika pasuje i aktualnie znowu gaźnik jest na chodzie :).

przypomniało mi się że mam kilka fotek z prac na telefonie to powrzucam :P
na przód trafiły nowe przeguby i końcówki i poli prothan-a które zakupiłem z rok temu u nas na forum :D

Obrazek

podczas wymiany uszczelki pokrywy zaworów (która mi zresztą pękła i musiałem zanabyć drugą :? ) okazało się że łańcuszek już się trochę wyciągną, więc w najbliższym czasie pójdzie do wymiany.

Obrazek

w związku z tym że sroka ma trochę za wysoką temperaturę, to na wiosnę pod maskę trafi zimniejszy termostat oraz zimniejszy czujnik w chłodnice, zastanawiam się jeszcze nad chłodnica oleju, ale to może jak się trafi jakaś dobra okazja.

Obrazek

no i na koniec stan w jakim się prezentuje aktualnie sroka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

aktualnie zagościły z powrotem listwy na dolną krawędź drzwi, a zderzaki to mój komplet zapasowy, które kupiłem dla kłów i tylnej belki bo moja jest krzywa. jak zostaną wyczyszczone i pomalowane to zajmą miejsce tego paskudztwa :D

i proszę mi tu nie komentować podwórka moich rodziców wiem ze bajzel jak cholera :D

mam nadzieje że nic nie zdublowałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Białe 16v wraca do życia, czyli skarbonka bez dna.

Post autor: sid »

bardzo ładnie parszek wygląda. cieszę się że do Ciebie trafił :)
ODPOWIEDZ