Mój Matchbox, biała Scala

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Mój Matchbox, biała Scala

Post autor: kalina »

No więc jakby tu zacząć....

Jest moje drugie scirocco, pierwszym było granatowe gt2 z silnikiem dx. Kupiłem je kilka lat temu, jego stan pozostawiał nieco do życzenia, za to silnik był świetny. Niestety nie byłem w stanie doprowadzić go do należytego stanu ze względu na brak pracy, wtedy byłem jedynie niepracującym studentem. Pewnego dnia w Płocku zobaczyłem dekla Sianeckiego, była to biała scala w pięknym stanie, jednak sianek nie chciał pozbyć się auta. Postanowiłem więc, że muszę mieć coś takiego. Tak minęły jakieś 2 lata, niepowiem co jakiś czas zerkałem na ogłoszenia w poszukiwaniu białej scali, ale po pierwsze zazwyczaj egzemplarze były niekompletne, a to stan pozostawiał wieeele do życzenia itd. Wreszcie jakiś czas temu do działu sprzeam trafiła scala karmela, auto także nie było idealne, ale postanowiłem się wybrać z chęcią zakupu sroczki. Na żywo auto prezentowało się gorzej niż na fotkach, najbardziej dobijał mnie wyskakujący wodzik przy wyrzucaniu ze wstecznego na luz. Poza tym w sroczce trzeba zrobić próg od strony pasażera, bo trochę go zjadło.Ww każdym bądź razie auto dzielnie dojechało z gdyni do płocka i rozpoczęły się mody. Auto wyposażone w LPG

Plany: :D
- tarcze z tyłu
- lekkie wzbogacenie wyposażenia, którego nie ma
- swap 2.0 ABF

Już zrealizowane:
- nowy lakier (oryginalny L90E)
- gwint Technix'a
- koła Maxx 14 cali przód 8j ET 20 i tył 9j ET 15 + naciąg
- smoked front
- wywalenie anteny z błotnika
- wycięcie rantów nadkoli

Fotki od poprzedniego właściciela
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na początek wymieniłem:
- wodzik
- wyprano cały środek
- wyciąłem sobie dywaniki, posłużył mi do tego metr wykładziny kupionej w OBI :lol:
- pomalowałem stalówki
- pomalowałem przednie zaciski
- kupiłem gwint
- kupiłem opony
-kupiłem felgi alu narazie nie zdradzę jakie bo jeszcze do mnie nie dotarły. Powiem tylko, że tył 9 cali, przód 8 cali. Na felgi pójdą oponki 195/40 Continental i 195/45 Toyo Proxes
- auto będzie całe malowane (oczywiście na biało), umówiłem się na wstępny termin 14 sierpnia

Apropo malowania sroczka będzie miała wymieniony prawy próg (strona pasażera) bo trochę go zjadło i maskę, która otworzyła się w czasie jazdy. Poza tym podłoga jest zdrowa, wszystkie szyby oryginalne, blacha jak na 24 lata nieźle się prezentuje. W planach mam silnik 2.0 ABF jednak narazie to daleka wizja, chcę doprowadzić sroczkę do ładnego stanu w pierwszej kolejności, później będę myślał o silniku

Fotki zrobię jutro, muszę zabrać aparat do garażu, narazie mam tylko fotkę gwintu
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 12:13 przez kalina, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Lazer
Pisarz
Pisarz
Posty: 1111
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 2282913
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: Lazer »

:D pierwszy :)
Wreszcie dorwałeś białą długo poszukiwaną sroczkę, jestem pewny że projekt będzie dopieszczony :)
A co do kółek to chyba się domyślam jakie :)

VW Scirocco GTII 1.8 8V '92 LA7U


VW Corrado VR5
VW Scirocco GT2 G60
VW Golf I GTI 16V KR
VW Scirocco GT2 16V KR+9A
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

Aha no właśnie, na samym wstępnie chciałbym podziękować Lazerowi za cierpliwość przy naszych nawijkach o różnych VW, o sroczkach, a także za odpowiadanie na moje czasem dziwne pytania natury technicznej :P
Awatar użytkownika
Lazer
Pisarz
Pisarz
Posty: 1111
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 2282913
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: Lazer »

kalina pisze:Aha no właśnie, na samym wstępnie chciałbym podziękować Lazerowi za cierpliwość przy naszych nawijkach o różnych VW, o sroczkach, a także za odpowiadanie na moje czasem dziwne pytania natury technicznej :P
no problem :) Zawsze i wszedzie z przyjemnoscia o srokach pogadam :D widze ze wybrales TA Tuning Art, ja mam taki sam i jestem b. zadowolony, zrobione na nim ok. 2000km

VW Scirocco GTII 1.8 8V '92 LA7U


VW Corrado VR5
VW Scirocco GT2 G60
VW Golf I GTI 16V KR
VW Scirocco GT2 16V KR+9A
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

tak, wziąłem najtańszy, bo stać mnie było jedynie na gwinty z dolnej półki tj. tunig arta, technixa, mts. A ponieważ o wszystkich trzech się naczytałem niezbyt opinii stwierdziłem, że skoro może się sypnąć szybko bo po co mam brać 200 zł droższego technixa skoro to w zasadzie to samo....
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: herbiasty »

gitara :)
ciekawe jakie to kolka.. napewno 16" patrzac po rozmiarach opon... 8 i 9 to moga byc jakies ML BCW albo kercher carmona.. albo cos podobnego.. chyba ze wieloczesciowe to juz pelna fantazja :)
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

herbi moje felgi bez szaleństw, to nic szczególnego. Niestety nie mogę kupować wszystkiego o czym sobie zamarzę, budżet na auto jest ograniczony, Na felgi już z oponami planowałem wydać max 2 tys. PLN, zamknąłem się w 1500. I to nie jest 16 cali, a 14 8) Zarówno w sroczkach, jak i golfach mk2 preferuję nieduże koła 14-15 caliMam nadzieję, że przyjdą do mnie w poniedziałek, obuję je i pokaże. Przyznać muszę, że wachałem się, aby kupić szeroką stal, nikt chyba na tym nie jeździ, jednak zdecydowałem się na alu
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: herbiasty »

WOW!! to powiedz skad dorwales 195/40 r15??
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: herbiasty »

aaaAAaa.. 14" mi sie cos pomylilo ze 15" ;)
to pewnie steffany zakladasz :D albo maxxy :)
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

Dziś dokończyłem te zaciski, tyłu nie malowałem bo bębny brzydko wyglądają w kolorze, poza tym docelowo tam także pojawią się tarcze
Obrazek

Fotka mało co zobrazuje, jutro coś cyknę, ale tu jest porównanie jak było w środku a jak jest
było
Obrazek

jest
Obrazek

Obrazek

może mi ktoś udzielić odp na pytanie od czego mam szukać klamki zewnętrznej?? bo niewiem czy golf 1 czy 2
Awatar użytkownika
Mateusz Jakubowski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 05 kwie 2010, 13:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2241693
Lokalizacja: Turek lub Warszawa

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: Mateusz Jakubowski »

ja kupowałem z allegro za 60 zł komplet klamek ze stacyjka od gulfa 2 oraz z zamkiem klapy tylnej(niepotrzebne) wszystko smiga i działa cacy :)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: atosss007 »

Maska otwarła się podczas jazdy ? :evil: karwafa skąd ja to znam :evil: ale co nie rozerwało podszybia ? u mnie otwarła się przy 100 km/h. Zgasiła mi światło, złamała w miejscu zetknięcia z górną częścią uszczelki szyby, rozbiła szybę i rozdarła podszybie. Sroka poszła na żyletki. Zdołowałem się. A w tej jak się to zakończyło ? Herbiasty jak ktoś szuka 195/40/15 to na rynku są dostępne tylko Nakangi. Przeszukałem internet w szerz i wzdłuż. Tapicerka przejrzała. Całkiem przyzwoicie teraz wygląda. Nie wiem jak można zapuścić tapicerkę do takiego stanu. Porażka
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: kalina »

atosss rzeczywiście maseczka się otworzyła w czasie jazdy, na szczęście przy małej prędkości, nawet szyba przednia to przetrwała, jedyne uszkodzenia to pogięta macha no i podszybie do prostowania. Maskę zresztą już zamówiłem u dudiego a całe auto będzie w sierpniu malowane, więc się zrobi. Też nie rozumiem ludzi którzy zapuszczają auta bo szkoda im kilku groszy na naprawy, np. uszkodzony wodzik skrzyni kupiłem za 4 zł :D i usterka zniknęła
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: scirocco mk2 scala, liczy się tylko biel

Post autor: Sołtys »

atosss007 pisze: jak ktoś szuka 195/40/15 to na rynku są dostępne tylko Nakangi.
Chyba masz na myśli 195/45/15 bo na profilu 40 nie ma ... jeszcze ;) (no chyba że w ostatnim czasie coś się pojawiło i o tym nie wiem). Więc opcją jest 165/50 lub 185/45 w tym przypadku.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ