Scirocco MkII GT by Kuba.

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: solarhh »

trochę schłodzę atmosferę - już niejeden na tym forum kupił ... by później pochwalić się postępami prac nad sroką w dziale SPRZEDAM :P
ale mimo wszystko pokaż że się mylę i powodzenia ;)
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
kuba_1,8
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:44

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: kuba_1,8 »

W końcu mam dostęp do kompa :) i aby nie było że nic sie nie dzieje to:

Ogarnięte i nowe kabelki do radyjka (zostaje kaseciak na razie kenwood ale szukam czegoś starszego)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wpadł też woltomierz ori VDO narazie tylko wsadzony w dziurę ten plastik (zaślepka z dziurą )wpadnie troche później.Jest do drobnej regeneracji ale działa.
Obrazek
Radio bez głośników też nie zadziała i w tym kształcie wpadły mi tylko takie.
Obrazek

Bagażnik też troche ogarnięty i dopóki nie mam kabli do wzmacniacza trafił tam subwoofer pasywny firmy CAT
Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i na koniec kilka zdjęć z golfem :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- poniedziałek, 26 gru 2011, 15:20 --

Z okazji świąt scirro też dostało mały prezencik. Moim zdaniem dość klasyczne żeby założyć je do scirocco koła Ronal 185/65/r14
Obrazek

Na tym zdjęciu widać jak bardzo Sroczka potrzebuje gleby :)
Obrazek

Obrazek

Jedna felga nie ma pomalowanych tych wnęk na czarno,ale to nic bo koła są w stanie średnim i nadają się do drobnej regeneracji chociaż jak to się mówi darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda :)
Obrazek

No i ponieważ nie mam gdzie go trzymać to scirocco zmuszone jest przezimować jedynie pod plandeką czyli to dobrze że narazie nie ma śniegu.
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: kostrzyk »

w suche dni ja na twoim miejscu bym ściągał tą plandekę żeby wilgoć się pod nią nie zbierała
Obrazek
kuba_1,8
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:44

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: kuba_1,8 »

Dziś niestety stała się straszna rzecz :( Do oleju w silniku dostała się benyzna! Jak sądzicie to przez uszczelke w glowicy czy przez pierscienie? Dodam jeszcze ze fura wcześniej stała jakieś 5 lat i jak je odpaliłem to czasami nie chodziło na wszystkie gary, ale jak się rozgrzało to wszystko było ok!
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: wesyl »

Zrob probe olejowa powinno cos wskazac, ciezko tak wyczarowac odpowiedz z palca. sadze ze predzej pierscienie jesli stal dlugo.
kuba_1,8
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:44

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: kuba_1,8 »

Sprawdze to po nowym roku. Martwi mnie to troche ze czeka mnie remont silnika lub swap bo nie mam na to pieniązków. Nie wiem czy nie sprzedać Scirocco :(
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: wesyl »

niestety silnik musi byc palony co jakis czas nawet jak auto nie jezdzi inaczej zawsze jakas komora spalania bedzie otwarta a wtedy to juz wszystko mozliwe.
kuba_1,8
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2011, 17:44

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: kuba_1,8 »

Qrczątko jak mnie tu dawno nie było ;p
Scirocco technicznie ogarnięte,ma wymieniony olej,kopółke,kable i świece do tego rozrząd. Biore się też na bogato za zawieszenie ;p W tym celu zakupiłem osłone przegubu,górne mocowania i uzywane zawieszenie gwintowane niestety od Golfa III ale po modach pasuje i za razem wymusza SWAP hamulców z MkIII (już opanowaaaaneee patenty :P) :D Do tego w sierodek pół kubły Recaro z Golfa MkIII GTI :D Teraz powinienem aktualizowac temat powiedzmy ze na bierząco to po niedzieli się będę chwalił fotkami ;p

Aktualnie pasie się tak.
Obrazek
koło na sezon to Rh classic i oponka 195/50/r15. Plan jest taki zeby nawlec na to oponke 195/45 i jeżeli będzie już gwint to wtedy negatyw obu osi jakiś skromny,cichy układzik wydechowy.

I na koniec fotki z MKII GT2 kolegi,czyli niestety piątym już scirocco w mojej okolicy :(
Obrazek

Obrazek



EDIT Przyczyną paliwa w oleju silnikowym była uszkodzona pompka paliwowa ( ta mechaniczna na bloku ;p)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: obar »

kuba_1,8 pisze:EDIT Przyczyną paliwa w oleju silnikowym była uszkodzona pompka paliwowa ( ta mechaniczna na bloku ;p)
No właśnie chciałem to napisać czytając ten temat. To główna przyczyna benzy w oleju w gaźnikowcach.

Załatw sobie szybko tę rynienkę plastikową pod maskę bo w deszcze będzie Ci się woda lała na wentylator i mechanizm wycieraczek.

Powinieneś się cieszyć, że tyle srok w okolicy. Przynajmniej autko nie jest samotne :wink: .
kuba_1,8 pisze:Sprawdze to po nowym roku. Martwi mnie to troche ze czeka mnie remont silnika lub swap bo nie mam na to pieniązków. Nie wiem czy nie sprzedać Scirocco :(
I ja już wszystko wiem....
Aczkolwiek powodzenia w dalszych pracach. Może coś się z tego urodzi.

A co do pokrowca to nic nie szkodzi, że jest na aucie. Samochodowe pokrowce są przewiewne, ale nie lubią wody. To jest dobra opcja na zimę i jak wiesz, że nie będzie padać.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: Sołtys »

kuba_1,8 pisze: I na koniec fotki z MKII GT2 kolegi,czyli niestety piątym już scirocco w mojej okolicy :(
Kurcze to się powinieneś cieszyć - możecie robić wspólne spoty i przejazdy przez okolicę. W mojej okolicy to są dwa ale jeżdżą nim już starsi ludzie i nie mają w głowie wspólnych przelotów tylko dla przyjemności.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: atosss007 »

Sołtys pisze: Kurcze to się powinieneś cieszyć - możecie robić wspólne spoty i przejazdy przez okolicę.
Ale jak tu się cieszyć, jak się chce być szpanerem ? Kolego bez obrazy, ale wypowiedź tego typu pokazuje że kupiłeś to auto tylko po to by wyróżniać się z tłumu. Skoro przeszkadza Ci że jest tych samochód więcej niż tylko Twój to może je spal ? Wtedy będziesz królem na swoim podwórku :evil:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: Jar_eck »

Atosss, masz trochę błędne rozumowanie... A Sołtys ma rację -> wspólne przejazdy i obcowanie z ludźmi mającymi tą samą zajawkę to bardzo fajna rzecz... I to widać na zlotach.
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: atosss007 »

Jar_eck pisze:Atosss, masz trochę błędne rozumowanie... A Sołtys ma rację -> wspólne przejazdy i obcowanie z ludźmi mającymi tą samą zajawkę to bardzo fajna rzecz... I to widać na zlotach.
No jasne że Sołtys ma rację ... przecież to cała frajda w tym aby spotkać się z innymi. Chyba Jarku nie do końca zrozumiałeś mojego posta :wink: Kolega pokazał swoją wypowiedzią że najlepiej aby było tylko jedno scirocco ... jego :roll: Wtedy byłby jedyny i niepowtarzalny
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: obar »

Tu nie chodzi raczej o szpan, bo większość ludzi chce być wyjątkowa w jakiś sposób i choćby przez kupno nietuzinkowego auta, ale oczywiście jakby było tylko jedno na powiat to już wypas :wink: .
Musisz zrozumieć, że posiadanie sroki i pasja do niej już czyni Cie wyjątkowym, niezależnie od tego, ile srok jest w Twojej okolicy.

Nie wiem czy Atos się mocno pomylił, ale może po części jest to prawda. Mogę tak stwierdzić po wypowiedzi, którą zacytowałem wcześniej. Małe niepowodzenie i już myśl o sprzedaży. To nie jest pasja, do tego trzeba dorosnąć emocjonalnie i stanie się to pasją albo i nie. No ale mam nadzieję, że kolega nam pokaże, że się mylimy :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Scirocco MkII GT by Kuba.

Post autor: Jar_eck »

atosss007 pisze:
Jar_eck pisze:Atosss, masz trochę błędne rozumowanie... A Sołtys ma rację -> wspólne przejazdy i obcowanie z ludźmi mającymi tą samą zajawkę to bardzo fajna rzecz... I to widać na zlotach.
No jasne że Sołtys ma rację ... przecież to cała frajda w tym aby spotkać się z innymi. Chyba Jarku nie do końca zrozumiałeś mojego posta :wink: Kolega pokazał swoją wypowiedzią że najlepiej aby było tylko jedno scirocco ... jego :roll: Wtedy byłby jedyny i niepowtarzalny
A.. prawda, serdeczne sorry Panowie :) Wezmę bana na tydzień, posiedzę na forum dla atarowców :)
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
ODPOWIEDZ