Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Adasc
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2012, 02:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 2431473
Lokalizacja: Mysłowice [ SM ]

Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: Adasc »

Witam. :))

Na początek chciałbym się wam wszystkim tutaj przedstawić, jestem absolutnie nowy, świeży jak kto woli :D
Lubicie długie historie? Mam nadzieje że jak najbardziej :D

Mam na imię Adam, mam 21 lat. Dotychczas jeździłem Fiatem Cinquecento, było to moje pierwsze autko na którym troszke eksperymentowałem jeśli chodzi o tuning, zawsze ciekawiły mnie wszelkie modyfikacje oraz poprawa serii w samochodzie tak więc powstało otóż coś takiego:

http://polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Cinquecento/139374

Ciągle pracując, uświadomiłem sobie ze jednak nie spełnia to moich wymogów na dłużej i zachcialem kupić autko pod swój skromny budżet, zrobić je dla siebie, z charakterem, jedyne w swoim rodzaju.
Myslałem o wielu, crx, e30.... Sam niewiedzialem co będzie dla mnie dobre a dla innych rzadkie. Będąc jeszcze dzieckiem zawsze podobało mi sie scirocco, kiedyś było ich więcej kojarzyło mi sie z czymś jedynym i wyjątkowym, później te autka zaczeły wymierac, prawie ślad po nich zaginał.
Dużo sie rozgladałem, allegro tablica, ktoregos dnia znalazlem przypadkiem kompilacje zdjec z scirocco mk2 na youtubie a wiedzialem ze wykonanie auta to stara solidna technika. Choć ciągle myslac ze bedzie ciezko z czesciami do tego postanowilem szukać takiego auta, pojechalem za pierwszym i w sumie ostatnim 17 listopada 2012 do cieszyna gdzie tam dokonałem transakcji z właścicielką która miała juz to auto 5 lat (moze kojarzycie, było jakis czas na tablicy)
Auto nie jest idealne, tu sie szyberdach nie domyka, tu gdzies lakier mu odchodzi (ale korozji nie widac co mnie zdziwiło) i wiele wiele drobnostek do zrobienia - ale zawsze u mnie z drobnostki leci sie po całości :D
Długo sie nie zastanawialem jazda próbna, niewiele ponizej 3 tysiace przeliczylem, spisałem umowe noi powrót oraz to szczęście że już jest mój :D Wracając tylko myslałem jak to będzie ale pomyslałem tylko tyle- powoli do przodu, chce poznać to auto.

Lecz tydzien temu miałem przykry incydent wracając nim z pod wielunia. W czestochowie ze srodkowego pasa nagle wyjechał mi na moj lewy rowniez prowadzacy do przodu pas kierowca forda mondeo ktorego delikatnie mowiac przychaczylem w lewy tylny bok. Zaczał mi wmawiac ze to moja wina, ze to ja w niego wjechalem ze policja przyjedzie i tak ja będe winny.. Ale co sie okazało, policja tylko potwierdziła moje przypuszczenia o tym ze ten pan mi ewidentnie wymusił i nagle wjechał na moj pas bedac troche na swoim a troche na moim. Mondeo miało wcisniety błotnik do środka i przecięty, porozrywany zderzak i takie tam... :D A sciro jedynie wgniecony błotniczek nieznacznie noi stracilem kierunkowskaz, a i zebym nie zapomniał odpadł mi zderzak i troszke belka na rogu zagięta. Pan nie przyjał mandatu i sprawa pójdzie do sadu (mam nadzieje że nic nie wygra, bo chce pieniadze z odszkodowania na kupno drugiego na częsci) ;D no nic będzie trzeba troszke czekac, zabrano mi dowód rej. i na czasówce wróciłem nim do swoich Mysłowic

A teraz coś konkretniej. Jest to model GTX JH 1,8 rocznik 1986 z wyposazenia dodatkowego jedynie centralny zamek, a z wyposazenia ponad standardowego to bardzo duży, krzywo przyspawany komin na końcu oraz dziwnie obciete tylne sierpy przy łączeniu ze zderzakiem (niewiem kto miał taki chory pomysł)

Sprawdzalem autko na kanale nie ma ani jednej dziury !!!! co mnie osobiście pozytywnie zaskoczyło jedyne co do zrobienia to gałki i na dzieńdobry serwisówka czyli olej i filtr oleju (owy juz posiadam). Póki co udało mi sie auto przerejestrowac i wykupić polise OC a to juz jednak coś :)

Planuje zrobić to co napisane wyżej, zaraz pozniej zakupic jakiegoś gwinta, komin zastąpić dwururką a jak nazbieram wieksze fundusze to wymalowac jeszcze raz cały samochód i wszelkie drobne usterki naprawic oraz złozyc srodek na nowo zaczynajac od popekanej deski rodzielczej tak aby mimo swoich lat utrzymywał swoj piekny blask i wszystko było w jak najlepszej formie przy wypadach za miasto ;)

Chętnie nawiaże kontakty z osobami które posiadają czesci do niego, apetyt będzie rósł w miare jedzenia a jedno jest pewne ze najszybciej bede potrzebował wlasnie tych części pokolizyjnych.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje użytkownikowi Soltys za szybką odpowiedz na mój komentarz pod filmem z miedzynarodowego zlotu Sciro w PL, tym sposobem znalazłem się tutaj na forum.
Załączniki
DSC00323.jpg
(148.21 KiB) Nie pobierany
DSC00322.jpg
(137.67 KiB) Nie pobierany
DSC00317.jpg
(126.85 KiB) Nie pobierany
Każdy pyta kiedy gleba, na glebe będzie zarobić trzeba :))
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: lehu »

Ładne, nie zmęczone, nawet fotele widać nie wysiedziane i nie powycierane. Zdaje mi się, że nawet trochę świrujesz z tą deską rozdzielczą :side: , bo na zdjęciach nie wygląda na popękaną, a znaleźć ideał to nie taka prosta sprawa. Masz chyba nawet orginalny wskaźnik temperatury oleju, a nie z wyciętej zaślepki.
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: cinekban87 »

wygląda na naprawdę ładną sztukę, myślisz w dobrym kierunku ale lakierowanie moim zdaniem nie jest potrzebne(mój owszem :wink: ). Powodzonka w dalszym działaniu. :wink:
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: Sołtys »

Adasc pisze: Pozdrawiam wszystkich i dziękuje użytkownikowi Soltys za szybką odpowiedz na mój komentarz pod filmem z miedzynarodowego zlotu Sciro w PL, tym sposobem znalazłem się tutaj na forum.
Witam na forum :)
Fajnie, że udało Ci się zdobyć zdrowy egzemplarz, bo faktycznie ostatnio to już trudne. Z opisu wnioskuję, że sciro trafiło w dobre ręce i jak o niego zadbasz to on się odwdzięczy z pewnością wielokrotnym "fun-em" z jazdy ;)
pozdr.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: vega »

Adasc pisze: Lecz tydzien temu miałem przykry incydent wracając nim z pod wielunia.
Witamy na forum :)
A co robiłeś po Wieluniem? Często tu zaglądasz?
Pozdrowienia z Wielunia :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Adasc
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2012, 02:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 2431473
Lokalizacja: Mysłowice [ SM ]

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: Adasc »

vega8 pisze:
Adasc pisze: Lecz tydzien temu miałem przykry incydent wracając nim z pod wielunia.
Witamy na forum :)
A co robiłeś po Wieluniem? Często tu zaglądasz?
Pozdrowienia z Wielunia :)

Pod Wieluniem mam rodzine, we Wierzchlesie ;)

A Wieluń w sobote moja sroczka również zwiedziła, byłem na myjni koło kauflandu tu i tam nawet przejechalem sie przez ryneczek coś sie tam działo :))

-- czwartek, 20 gru 2012, 14:54 --

Jeśli chodzi o lakier to ma wiele niedociągnięć, np schodzący klar pod szybą przednią, szyberdach tam nigdy nie leżał słyszałem ze kiedyś ciekł wiec oczywiscie w tych przypadkach odparzony lakier od taśm klejacych...

Fotel od kierowcy jest przetarty a deska posiada kilka licznych pęknięć wzdłuż u góry na liczniku ale wiem ze to naturalne jest, jezeli wypatrze drugi egzemplarz na części i deska będzie lepsza to napewno ją sobie przełoze (doświadczenie z cc) hehe
Na boczkach drzwiowych wnęka jest obszyta jakims dziwnym materiałem imitującym kawową sierść kota (żarcik) wiem ze napewno tez bedzie tam czerń w przyszłosci ze skajki ;))

Jest bardzo miękki i czuje sie jak bym skakał nim żabką przez wode to bym chciał wyeliminować na dzień dobry

A teraz pytanie do was, co sądzicie o tym?

http://tablica.pl/oferta/gwint-gwintowa ... 7745f;r:;s:
Każdy pyta kiedy gleba, na glebe będzie zarobić trzeba :))
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: ...Adam... »

Firmowe to to nie jest, cudów się nie można spodziewać :)
Powodzenia przy sciro.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: vega »

Adasc pisze:
vega8 pisze:
Adasc pisze: Lecz tydzien temu miałem przykry incydent wracając nim z pod wielunia.
Witamy na forum :)
A co robiłeś po Wieluniem? Często tu zaglądasz?
Pozdrowienia z Wielunia :)

Pod Wieluniem mam rodzine, we Wierzchlesie ;)

A Wieluń w sobote moja sroczka również zwiedziła, byłem na myjni koło kauflandu tu i tam nawet przejechalem sie przez ryneczek coś sie tam działo :))
No patrz, Wieluń taki mały i ja Ciebie nie widziałam w Twojej sroczce,szkoda, no ale nic straconego :) Następnym razem daj znać jak będziesz, to może uda się spotkać :)
A na Rynku faktycznie coś sie działo,jakąś Wigilię dla bienych osób organizowali, czy coś takiego, zawsze to robia i chwała im za to :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Adasc
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2012, 02:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 2431473
Lokalizacja: Mysłowice [ SM ]

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: Adasc »

Jasne ;))
Jak uruchomie swoje sciro po tej drobnej nieszczęsnej kolizji zrobie to co najwazniejsze, i bede sie wybierał w jakiś weekend jeszcze kiedyś w tamte rejony to napewno dam znać cyknie sie pare zdjęć :)
Tam od Wielunia jak sie jedzie w kierunku na Warszawe zaraz za Wieluniem to oni naprawde często lubią łapac na suszarke? Pędziłem coś koło stówki a ojciec był na tyle dobry że zdązyl mi powiedziec zebym sobie zwolnił bo tutaj lubią stać noi jednak miał racje :D ale jechalem 60 wiec mimo pomiaru nie zatrzymali mnie i bezpieczenie odjechałem sobie dalej. Póżniej pod tą góre w olewinie 140... Szkoda że tam nie łapali :D
Każdy pyta kiedy gleba, na glebe będzie zarobić trzeba :))
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: obar »

Fajna historia i fajnie się czytało :) .
Kolego ja po świętach będę w Wieluniu , więc jakbyś był to daj znać. Możliwe, ze miałbym coś, co potrzebujesz do auta.
Jak coś to się zgadamy na PW albo na gg 5123300.

A gwint powinien pasować. Ja swój zawias w podobnym stanie też kupiłem za połowę ceny, choć mam zwykłe utwardzane bez regulacji. Czasem warto takie okazje łapać.

Powodzenia w dalszych modyfikacjach.
pozdro
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: vega »

Adasc pisze:Jasne ;))
Jak uruchomie swoje sciro po tej drobnej nieszczęsnej kolizji zrobie to co najwazniejsze, i bede sie wybierał w jakiś weekend jeszcze kiedyś w tamte rejony to napewno dam znać cyknie sie pare zdjęć :)
Tam od Wielunia jak sie jedzie w kierunku na Warszawe zaraz za Wieluniem to oni naprawde często lubią łapac na suszarke? Pędziłem coś koło stówki a ojciec był na tyle dobry że zdązyl mi powiedziec zebym sobie zwolnił bo tutaj lubią stać noi jednak miał racje :D ale jechalem 60 wiec mimo pomiaru nie zatrzymali mnie i bezpieczenie odjechałem sobie dalej. Póżniej pod tą góre w olewinie 140... Szkoda że tam nie łapali :D
No to super :) To czekam na info :)
A co do suszarki, to bardzo lubią tam łapać. Mnie raz tez się przytrafiło, bo sie zamysliłam i troszke przycisnęłam, i tylko mi lizak mignął przed oczami.Wyhamowałam parę metrów dalej i 300 pln nie moje :wink: Tak więc na przyszłość uważaj w tym miejscu.

-- piątek, 21 gru 2012, 12:34 --
obar pisze: Kolego ja po świętach będę w Wieluniu , więc jakbyś był to daj znać. Możliwe, ze miałbym coś, co potrzebujesz do auta.
Jak coś to się zgadamy na PW albo na gg 5123300.
No własnie, jak coś potrzebujesz, to zagadaj do Obara, mogę Ci jakieś części przetrzymać do Twojego przyjazdu i póżniej je sobie odbierzesz.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: obar »

Tydzień z kawałkiem temu wyjeżdżałem z Wielunia w stronę Wieruszowa i przed ostatnia stacją po prawej (nie pamiętam nazwy) stał jakiś VW w cywilu i siedzieli tylko z uchylonym oknem i mierzyli temperaturę :wink: . A właściwie to wyjazd z Dąbrowy był.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Adasc
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 gru 2012, 02:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 2431473
Lokalizacja: Mysłowice [ SM ]

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: Adasc »

No trzeba uwazac bo cudowny rzad załozył ze tyle XXXX sum ma byc z mandatów :) A co do części jeszcze dam znac, bo jestem w trakcie takiego pytania i załatwiania samochodu w calosci, jeden podobno u nas trzymany w mysłowicach gdzies w trawie pare dobrych lat a drugi jakis niby w warszawie

-- poniedziałek, 24 gru 2012, 23:20 --

Witam was wszystkich gorąco :))
Byłem u kolegi który powiedział mi że znajomy jego ojca trzyma na podwórku na przedmieściach Mysłowic dużo starych aut w pokrzywach a wśród nich niby scirocco mk2, powiedział że to chyba kwadratowe lampy miało :D:D:D
Odrazu mu powiedzialem zeby dzwonil do niego że przyjedziemy sobie tam w niedziele, noi ma.. :) Model GTS, inne zegary ciut jak u mnie, goly poza niskim tylnym spojlerem i co przykuło moją uwage zapinania pasów takie szerokie, półokrągłe :) Co do wnętrza fotele bardzo miekkie (moze te modele tak miały) ale czesci blacharskie wszystkie noi auto kompletne, jedyne co sie rzuciło w oczy to duża dziura w drzwiach prawych, duuużo pajęczyn w środku i jakiegoś świerku :D:D
Co do ceny za całość starszy pan sobie zyczy 900zł, daje pieniądze i go biore. Do miesiaca myśle ze go wezme :)

A teraz pytanie do was
Niedawno pytałem o gwincik troche wyżej, dziś pytam jak widzicie felgi RH Cup 7j `15 w scirocco?

Pozdrawiam wszystkich, życze spokojnych świąt, 100 scirocco na podwórkach i wystrzalowego sylwestra :))
Każdy pyta kiedy gleba, na glebe będzie zarobić trzeba :))
Awatar użytkownika
...Adam...
Początkujący
Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 01 paź 2012, 18:42
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: ...Adam... »

Co do tego koła to jest tak ze albo się je lubi, albo nienawidzi...
Fakt ze wzór felgi jest kwestią gustu ale nie wiem dlaczego mnie akurat kojarzą się one z agrotuningiem o.O
Mym skromnym zdaniem do sciro to felgi typu:
power tech,
http://img641.imageshack.us/img641/6062/97223860.jpg
azew
http://www.stasisproductions.com/portfo ... G_1116.jpg
OZ
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... i-mike.jpg
Steffan
http://up.picr.de/11609337ct.jpg
RSL
http://oneilcastro.com/photo/albums/My% ... %20048.jpg
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Grafitowe Mk2 GTX by Adasc

Post autor: vega »

...Adam... pisze:Co do tego koła to jest tak ze albo się je lubi, albo nienawidzi...
Fakt ze wzór felgi jest kwestią gustu ale nie wiem dlaczego mnie akurat kojarzą się one z agrotuningiem o.O
Mym skromnym zdaniem do sciro to felgi typu:
power tech,
http://img641.imageshack.us/img641/6062/97223860.jpg
azew
http://www.stasisproductions.com/portfo ... G_1116.jpg
OZ
http://www.tuningsuche.de/imgdata/CACHE ... i-mike.jpg
Steffan
http://up.picr.de/11609337ct.jpg
RSL
http://oneilcastro.com/photo/albums/My% ... %20048.jpg
Wybrałabym OZ lub RSL. Sa mega :) Ale ja i tak mam ładniejsze :mrgreen: :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
ODPOWIEDZ