Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Pochwal się swoim Scirocco.
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Szykuje tego EXa po to żeby wyjechać na przyszły sezon autem ze zrobioną blacharką i wnętrzem, ten silnik będzie mi tylko służył do tego aby przejchać z a>b. Mam mocną zajawkę na 1.8T BAM, ale koszta niesamowite więc postawiłem najpierw na remont budy....

Dziś wymieniłem świece i całą resztę, auto zaczęło palić na 4 garkach, już się nie dławi, ale są jazdy z podciśnieniami. Część przewodów poklejona, krócce pourywane itd... ;) Pod koniec tygodnia kupię 2-3metry przewodu i puszczę podciśnienia od nowa z Etką w ręku.... ;)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: atosss007 »

Nic dodać nic ująć. Mowad chyba zrobił rozbiór gramatyczny zdania tak obrazowo, że bardziej się nie da :lol:
Ja dodam jeszcze od siebie : Nie ma zabawy bez przynajmniej 130 koni w tej budzie :wink:
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Rezi »

Co do 8v to tylko ABA :-) w Twoim EXie kanał ssący wygląda tak: http://i2.photobucket.com/albums/y6/Jet ... intake.jpg w ABA http://i2.photobucket.com/albums/y6/Jet ... take_2.jpg
Moc w ABA na ITB: http://img.photobucket.com/albums/v178/ ... rtITBs.jpg
(linki z vwvortex)
Koszta nie współmierne z osiągniętym efektem, chociaż na takie scirocco mk1 poniżej 900kg to może być niezła zapierdalaczka ;-)
Opis modyfikacji ABA na 200hp można znaleźć tutaj: http://forums.fourtitude.com/showthread ... -Aspirated!
200 oczywiście na 'racing fuel' na 94octane 170+
Co do 16v http://www.clubgti.com/showthread.php?1 ... N-A-valver da się zrobić 300hp ;-) ale znów koszta koszta..
Pod koniec tematu są filmiki z przejazdu tego a4... jak to zapier*** :twisted:
Co do 1.8t to nie pchałbym się w BAM.. dupy to nie urwie, ale będzie lepiej niż EX
mam swój przepis na 1.8t aby było i ori i szybko :D
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: artur88 »

Ja również podpisuję się pod tekstem Mowada. Tyle nieprzemyślanych decyzji i tyle zmarnowanej kasy... :) Tylko nie zaglądaj zbyt głęboko w tego EX, bo im bardziej sięszuka tym się więcej znajduje do roboty ;)
Mowad, dlaczego przekladkę swojej /2.0 16v z audi/ na ABF nazwałeś rozwojem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Mowad »

artur88 pisze: Mowad, dlaczego przekladkę swojej /2.0 16v z audi/ na ABF nazwałeś rozwojem?
Troche ot wiec szybko odpowiem - bo w zasadzie moje 2.0 16v juz na koncowym etapie bylo niewiele mocniejsze od zwyklego abf po programie i mysle ze z abf dalo by sie wyciagnac wiecej niz z mojego gaznikowca. Tyle ze bardziej laptopem niz kreceniem dyszami w gaznikach :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Pytanie do znawców tematu, dlaczego mój EX mimo walki, nadal się upiera i nie chcę chodzić na benzynie? Podciśnienia ogarnąłem książkowo z Etką w dłoni, świece, przewody, kopułka, palec wszystko nowe.....? Ma może ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: lehu »

sprawdź przewody paliwowe, pompę paliwa, jeśli wymieniona to jaka marka? Jakie objawy?
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Brak wolnych obrotów, po odpięciu podciśnienia od serwa trzyma tylko w granicach 2tysięcy. Na gazie zero problemu.

-- czwartek, 14 lis 2013, 00:09 --

Do tego brak reakcji na 1 i 2 cylinder. Iska śmiga, po odpięciu przewodu nic sie nie dzieje....

-- wtorek, 11 lut 2014, 21:58 --

Coś się powoli dzieje, korzystając z dobrej pogody w weekend rozebrałem wszystkie plastiki z zewnątrz, dokupiłem ostatnio sporo gratów między innymi drugą deskę rozdzielczą w eleganckim stanie, dokładki te które miałem połamane, albo którejś brakowało, pas przedni prosty, zawieszenie gwintowane i kółka... Zbieram graty i czekam na wiosnę, zimno w garażu jak diabli! Silnik wisi na poduszkach, czeka na kolejny ciepły dzień żeby go wytargać i zabrać się za remont w czasie kiedy buda pojedzie na lakiernie. Ciśnieniomierz prawdę powiedział, będe robił wszystko łącznie z pierścieniami i panewkami, chcę go zostawić w oryginale, a koszt remontu jest wręcz śmieszny. ;)
Dodam tylko iż progi zdrowe, błotniki zdrowe, klapa, bagażnik 0 rdzy w moim egzemplarzu.

Małe spy-photo ze stycznia, w sobote zapomniałem telefonu i nie mam udokumentowanego stanu blacharki po zdjęciu spojlerów.

Obrazek

17" przód-8' tył-9'. ;) ET 60
Obrazek
Awatar użytkownika
Born2lie
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 04 lis 2013, 19:28
Lokalizacja: Puławy

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Born2lie »

17" 8J nie za duże na przód?
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Nie mierzyłem jeszcze bo inaczej to wyjdzie na gwintowanym, ale widziałem gdzies w dojczach że wchodzą. Tył sie mieści bez niczego. ET60 także jest jeszcze zapasu na 5-10mm dystansu.

-- wtorek, 8 kwi 2014, 12:15 --

Pytanie do znawców tematu, 1.8 EX po kapitalce. Panewki wszystkie łącznie z wałkiem pomocniczy, pierścienie, uszczelniacze wymienione, wsio wsio wsio.... Jakim olejem zalać? ^^
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: vorph666 »

Stawiar pisze:Nie mierzyłem jeszcze bo inaczej to wyjdzie na gwintowanym, ale widziałem gdzies w dojczach że wchodzą. Tył sie mieści bez niczego. ET60 także jest jeszcze zapasu na 5-10mm dystansu.

-- wtorek, 8 kwi 2014, 12:15 --

Pytanie do znawców tematu, 1.8 EX po kapitalce. Panewki wszystkie łącznie z wałkiem pomocniczy, pierścienie, uszczelniacze wymienione, wsio wsio wsio.... Jakim olejem zalać? ^^
Jeśli miałeś taki kompleksowy remont silnika to na pierwsze 1000 ja bym zalał zwykłym olejem mineralnym... i tak go musisz zlać bo wszystko się dociera i olej trzeba zmienić szybko..... potem wypłukać silnik i wlać wysokiej klasy syntetyk albo jak kto woli półsytnetyk... z mojej strony polecam oleje xado, liqui molly lub motul... wysokojakościowe (i niestety dość drogie), ale lepsze niż castrole czy inne lotosy....

Ja po remoncie silnika vw t2 - takim bardzo kompleksowym (jedynie blok i wał pozostał stary) tak właśnie zrobiłem, zgodnie zresztą z zaleceniem mojego mechaniora, który na codzień składa bardzo zaawansowane jednostki w autach typu jaguar e-type v12 i v8, aston martin czy innych unikalnych i potwornie drogich auta, w których nie może zrobić błędów (bo poszedł by z torbami i straciłby błyskawicznie klientów)
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Stawiar
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 06 cze 2013, 19:22

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Stawiar »

Świetna odpowiedź, dzięki. Silinik jeszcze leży w oddzielnych elementach ale góra i dół już po remoncie, czekają na budę aż wróci od lakiernika.... Co by wszystko było elegancko nasmarowane przy pierwszym uruchomieniu...
Wczoraj zawiozłem dziadka do blacharza, do odbioru za 4-6 tygodni, a kolor nadal nie wybrany.... Przyniesie mi próbniki tuż przed lakierowaniem i będziemy strzelać....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Gółek »

Elegancko sie dzieje :)
Za to własnie lubie wiosnę :)
Pozdrawiam Tomek.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Mowad »

Ciekawe czy choc jeden lakiernik zmiesci sie w czasie jaki Ci powiedzial :lol:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Scirocco do zabawy. #Stawiar.

Post autor: Gółek »

4-6 tygodni na jeden bok :)
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
ODPOWIEDZ