Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: scirorider »

Tak czytam i czytam ten temat i powiem wam że nie wiem po co w ogóle ta cała "kłótnia" albo inaczej dyskusja

Przecież ten kalendarz nie jest na pokaz, nie jest wysyłany na jakiś konkurs tylko jest dla nas, a ponieważ jesteśmy dość małą ale jak ostatnie lata na zlotach pokazały bardzo zwartą i dobrze zżytą grupą (przynajmniej tak mi się zawsze wydaje jak was wszystkich spotykam)to nie porównujmy się do forum golfa, których jest jak mrówków, albo na przykład do forum calibry "bo są lepsi bo mają więcej spojlerów na autach":) (oczywiście to taki żart).

Uważam że właśnie to nas czyni wyjątkowym, nas i nasze auta, że nie co drugi 18 latek jeździ scirocco bo właśnie zdał prawko i kupil aby poszaleć. Mnie osobiście nie przeszkadza, że jest nas tylko tyle osób, moim zdaniem dużo lepiej jest mieć ludzi mniej a bardziej wartościowych niż na odwrót.


Wracając do kalendarza, szczerze powiem, że nie podoba mi się krytyka niektórych osób co do zdjęc, ponieważ o gustach się nie dyskutuje, jednym podoba się to, innym co innego (ka by każdy był idealny i taki samm, to było by zajebiście nudno...), natomiast taka krytyka napewno nie jest zachęcająca do wrzucania zdjęć na przyszlość. Chcemy lepszy kalendarz ? Zachęcajmy się na wzajem aby bylo więcej uczestników, więcej zdjęć itp....i żeby te zdjęcia były lepsze, ale tego napewno nie osiągnie sie ciągłą krytyką ani cięglym marudzeniem, że to nie tak i to się nie podoba.

Bardzo podobna sytuacja jest z nowymi uczestnikami na forum zauważyłem, że ktokolwiek nowy o coś spyta, to albo jest cisza zupełna, albo jest tekst typu "użyj wyszukiwarki" a potem się dziwić , że tylko 2 % użytkowników jest aktywnych....

Ja uważam, że wielki szacun dla Vegi, że chce się podjąć tego kalendarza, ponieważ Bounty już zrezygnował (i wcale się nie dziwie), a pozostali tylko marudzą ale sami nic w tym kierunku nie zrobią aby było lepiej. Z drugiej strony nie rozumiem również ludzi, którzy dają swoje zdjęcie, dostają się do kalendarza a potem go nie kupują....tak jakby ten kalendarz miałby być potem spredawany w Empiku i miała by z tego płynąć jakaś sława...powtarzam to nie kalendarz playboya :P

Jeżeli tak dalej pójdzie i tak dalej będą wszyscy narzekać to w przyszłym roku naprawde są marne szanse żeby kalendarz powstał, a powtarzam przecież jest to tylko dla nas i szczerze wam powiem, że obojętnie jakie te zdjęcia nie będą jako miłośnik scirocco, wolę mieć na scianie kalendarz scirocco niż jaki kolkwiek inny...a czy bedzie kosztował 50 PLN czy 40 PLN czy 30 PLN (bo nie wiem ile będzie w tym roku kosztował) to naprawde nie majątek.

reasumując :

Ja się cieszę że kalendarz powstanie i napewno jeden poproszę, Vedze gratuluje inicjatywy a marudą i niezadowolonym proponuję wziąć sprawe w swoje ręce i stworzyć kalendarz marzeń....
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

scirorider pisze:wolę mieć na scianie kalendarz scirocco niż jaki kolkwiek inny...
A w Kau-flandzie był kalendarz VW ostatnio z ogórkami i garbusami :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Dymas GT2
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2011, 19:22
Model: Scirocco II
Numer GG: 10060290
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Dymas GT2 »

Poproszę jeden taki to dobra inicjatywa pomimo tego jakie maja być dla każdego coś innego jest dobrego a że niebawem rok się kończy przyda się kalendarz z scirocco forum na ścianę :side:
Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne , jeśli podzielisz je mniejsze podzadania . Henry Ford
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Turek GD »

L.W!z pisze:
scirorider pisze:wolę mieć na scianie kalendarz scirocco niż jaki kolkwiek inny...
A w Kau-flandzie był kalendarz VW ostatnio z ogórkami i garbusami :)
ja widziałem taki w real`u :)
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Ruszowy »

Magda, ja się nie deklarowałem co do kupna, bo ciemne zdjęcia, aut na parkingu doprowadzają mnie do szału. Ale i tak wspieram twój zapał i dla 1-2 fotek pewnie znowu zamówię dla siebie i TomkowiVW sprezentuję drugi ;) Taka Tradycja, nowa.
Oczywiście ja tylko A4, bo kupuję dla landszaftu, a Sciro ma stanowić tylko temat.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

Scirorider, wyjął mi z ust te słowa, myślę dokładnie tak samo. Krzychu, dziękuję za wsparcie :)
Sam wiesz,że nie jest to łatwe zadanie i vwbounty też wie, i dlatego nie podjęliście się tego w tym roku. Ja bardzo chciałam i chcę nadal zrobić ten kalendarz dla Was,dla Nas. Przecież zawsze tak było,że czekaliśmy na niego z takim pozytywnym zniecierpliwieniem i na te wszystkie emocje związane z wyborem zdjęć,głosowaniem, i finałem ogłoszenia wyników. To było takie super...

Kochani, dzisiaj jest ostatni dzień głosowania i jest bardzo mała frekwencja . Nie wygląda to zbyt optymistycznie... :roll:
Nawet nie wszystkie osoby zagłosowały, które biorą w tym udział...Może nie wszyscy mają dostęp do internetu, nie mają czasu itp , ale termin został wyznaczony wcześniej i każdy,kto czyta forum o tym wie, i może znaleźć kilka minut na oddanie swojego głosu, no chyba,że nie chce...

Czy dyskusja, o mało atrakcyjnych zdjęciach tak większość zniechęciła...? :roll:

Obawiam się o zamówienia. Jest kilkanaście osób, które chcą zakupić kalendarz, ale jak informowałam wcześniej, zależy mi na fajnym, dobrze wykonanym jakościowo kalendarzu,a nie tak byle by był, a od tego zależy liczba chętnych. Nie chciałabym robić przeciętnego, bo nie taki był mój zamiar i nie leży to w mojej naturze,ale oczywiście jest możliwość wydruku w jakości cyfrowej, nawet jednej sztuki, tylko czy takiego chcemy... :?:

Cennik był podany w temacie do wklejania zdjęć, ale przypomnę :
vega8 pisze: Format kalendarza A3 na papierze kreda- połysk, zbindowany, wersja pozioma.
Na dzień dzisiejszy, przy zamówieniu 50 szt cena za kalendarz 34 zł brutto, przy mniejszym zamówieniu np. 30 szt cena wzrasta do 55 zł brutto. Jeżeli dodatkowo miałby być papier lakierowany to koszt przy 50 szt wychodzi 44 brutto.Do ceny należy doliczyć około 10 zł za koszt przesyłki na terenie kraju.

Od listopada zaczyna się typowy sezon na kalendarze, więc cena może ulec lekkiej zmianie o jakieś 10% w górę.
Nie mam najmniejszego zarobku z wykonania tego kalendarza, to są ceny wydawnictwa. Nawet mogłabym pokryć koszty,jeżeli zabrakło by kilku osób do tych 30 szt... :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

Ja się piszę na jeden A3 w wersja jaka zostanie ustalona:) A co do głosowania to faktycznie frekwencja mała...ale może dlatego że głosowanie żadnego weekendu chyba nie zachacza? a ludzie czasem w tygodniu nie mają czasu...
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

L.W!z pisze:Ja się piszę na jeden A3 w wersja jaka zostanie ustalona:) A co do głosowania to faktycznie frekwencja mała...ale może dlatego że głosowanie żadnego weekendu chyba nie zachacza? a ludzie czasem w tygodniu nie mają czasu...
Zachacza, głosowanie rozpoczęło się 16 go listopada, a to była sobota, więc 16-17 to był weekend.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: kostrzyk »

zagłosował ja, trochę po czasie ale może zostanie doliczone, ja się pisze na jeden egzemplarz.

może wydłużmy jeszcze głosowanie o tydzień, niech mowad wrzuci info o głosowaniu na fejsie, może ktoś jeszcze zauważy.

szkoda ze żadna trójka się nie zgłosiła :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Mowad »

moge wrzucic jeszcze raz, ale Vega musi zdecydowac czy przedluza termin.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

vega8 pisze:
L.W!z pisze:Ja się piszę na jeden A3 w wersja jaka zostanie ustalona:) A co do głosowania to faktycznie frekwencja mała...ale może dlatego że głosowanie żadnego weekendu chyba nie zachacza? a ludzie czasem w tygodniu nie mają czasu...
Zachacza, głosowanie rozpoczęło się 16 go listopada, a to była sobota, więc 16-17 to był weekend.
A to przepraszam...ten czas tak szybko leci :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

Mowad pisze:moge wrzucic jeszcze raz, ale Vega musi zdecydowac czy przedluza termin.
Mogłabym przedłużyć termin głosowania o ten weekend i do 25 listopada włącznie, aby jeszcze dać szansę spóźnialskim :wink: Ale nie wiem, czy to jest słuszne, bo każdy wiedział,że termin mamy do 21 go. Poza tym niewiele się zmieni w wynikach jak przedłużymy to o dwa-trzy dni, raczej juz nie będzie miało to wpływy na wyniki, więc tak po przemyśleniu wolałabym zostać przy pierwotnej wersji.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Mowad »

kudre glowe bym dal ze przeczytalem tu gdzies ze glosowanie przedluzamy :shock: zle ze mna, dobrze ze juz weekend :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: kostrzyk »

Trudno mój głos nie musi się liczyć.

Kalendarz i tak kupie.
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: obar »

Panowie, pamiętajmy, że po głosowaniu trzeba zliczyć głosy, potem dać czas na zebranie zamówień, a im później, tym większe szanse na to, że drukarnia podbije cenę przed rozpoczęciem zamówienia. Lepiej jest skrócić czas głosowania a przedłużyć czas na podjęcie decyzji odnośnie zakupu kalendarza.
Jednakże skoro jeszcze jeden weekend się przyda to ok.
Rozmawiałem z Magdą i głosowanie jest ważne do niedzieli do wieczora tj. 24 listopada.
Dodamy drugi weekend i zobaczymy czy faktycznie zabrakło dni wolnych, żeby ludzie zagłosowali.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ