Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

Tutaj można pisać swoje uwagi, sugestie i dyskutować do woli. :wink:

Co do trzech zdjęć, to może i faktycznie za dużo,ale miałam na myśli,że będzie większa elastyczność przy wybieraniu najładniejszego z tych trzech,choć prawdopodobnie powstanie większe zamieszanie.
W temacie "kalendarz 2014 -wklejanie zdjęć Scirocco", napisałam,że "można" wkleić max trzy, ale nie trzeba, wg uznania.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

vega8 pisze:Tutaj można pisać swoje uwagi, sugestie i dyskutować do woli. :wink:

Co do trzech zdjęć, to może i faktycznie za dużo,ale miałam na myśli,że będzie większa elastyczność przy wybieraniu najładniejszego z tych trzech,choć prawdopodobnie powstanie większe zamieszanie.
W temacie "kalendarz 2014 -wklejanie zdjęć Scirocco", napisałam,że "można" wkleić max trzy, ale nie trzeba, wg uznania.
Wiesz...chodzi o to że jak ktoś wstawi trzy zdjęcia i np. ludzie zagłosują na wszytskie 3 dużą ilością głosów to do kalendarza wkleisz wszytskie trzy, sama wybierzesz jedno? Autor wybierze któreś? A wtedy co z głosami oddanymi na pozostałe dwa...to tak jakby nie były te głosy ważne. Dlatego wydaje mi się że jedno zdjęcie i tyle :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: obar »

L.W!z pisze: Wiesz...chodzi o to że jak ktoś wstawi trzy zdjęcia i np. ludzie zagłosują na wszytskie 3 dużą ilością głosów to do kalendarza wkleisz wszytskie trzy, sama wybierzesz jedno? Autor wybierze któreś? A wtedy co z głosami oddanymi na pozostałe dwa...to tak jakby nie były te głosy ważne. Dlatego wydaje mi się że jedno zdjęcie i tyle :)
Właśnie o to chodzi, żeby zagłosować najpierw na jakąś fotkę nim właściciel podejmie decyzję, żeby potem nie było, że ciulowe zdjęcia są w kalendarzu bo wybrał nie taką.
Jeśli głosy będą po równo to znaczy, że wszystkie fotki się podobają i decyzja odnośnie tej jednej zostaje podjęta przez autora. Tak czy tak autor nie musi się sugerować czyjąś opinią, ale to na pewno pomoże niezdecydowanym.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

obar pisze:
L.W!z pisze: Wiesz...chodzi o to że jak ktoś wstawi trzy zdjęcia i np. ludzie zagłosują na wszytskie 3 dużą ilością głosów to do kalendarza wkleisz wszytskie trzy, sama wybierzesz jedno? Autor wybierze któreś? A wtedy co z głosami oddanymi na pozostałe dwa...to tak jakby nie były te głosy ważne. Dlatego wydaje mi się że jedno zdjęcie i tyle :)
Właśnie o to chodzi, żeby zagłosować najpierw na jakąś fotkę nim właściciel podejmie decyzję, żeby potem nie było, że ciulowe zdjęcia są w kalendarzu bo wybrał nie taką.
Jeśli głosy będą po równo to znaczy, że wszystkie fotki się podobają i decyzja odnośnie tej jednej zostaje podjęta przez autora. Tak czy tak autor nie musi się sugerować czyjąś opinią, ale to na pewno pomoże niezdecydowanym.
Co zatem robimy? Tradycyjnie jedno zdjęcie, czy zostajemy przy trzech ? Może jednak powrócić do tradycji, będzie łatwiej i prościej. Przekombinowałam to chyba, dając propozycję trzech zdjęć...
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: obar »

Ale nie każdy musi pytać innych o zdanie co do wyboru fotki. To przecież nie jest obowiązkowe. Wielu kandydatów miało pojedyncze wybrane fotki, wiec myślę, że zbytniego chaosu nie będzie :wink: . Spróbować nie zaszkodzi.
Tak jak napisałem wcześniej- róbcie fajne klimatyczne foty póki jest czas i pogoda na to.
Potem będziemy wybierać, lub wybierzcie sami.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Jar_eck »

Trzy zdjęcia to doskonały pomysł -> Userzy wybiorą fotki, nie samochody.
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Mowad »

jak ktos nie moze sie zdecydowac jakie foto wybrac niech zapyta we wlasnym temacie, inni powinni dac po jednej fotce i tyle. Co prawda patrzac na kalendarze z poprzednich lat to system ten i tak nie jest idealny, bo czesto dostaja sie fotki prawde mowiac przecietne, ale wlasciciel ma duze grono zaangazowanych znajomych... No ale chyba lepszego jak dotad nikt nie wymyslil.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: vega »

Sołtys, teraz zrozumiałam o co co chodzi.
Wcześniej zabrakło mi tego zdania: "Wtedy to zdjęcie się pojawi jako propozycja. I nic nie będziesz musiała szukać u kogoś w innych tematach. " I teraz wszystko jasne, dzięki za wytłumaczenie,jak krowie na rowie, bo inaczej to interpretowałam.
A Ty też mnie trochę, źle zrozumiałeś, bo nie chodziło mi o to, aby w temacie "zdjęcia", wklejać wszystkie propozycje autorów, którzy nie mogą się zdecydować na jedno, tylko co najwyżej trzy, ale z tego rezygnujemy i niech zostanie jedno wybrane, i doradzone w tematach użytkowników.
Czy teraz dobrze zrozumiałam ?
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: obar »

vega8 pisze: z tego rezygnujemy i niech zostanie jedno wybrane, i doradzone w tematach użytkowników.
Czy teraz dobrze zrozumiałam ?
Dokładnie.


Teraz już mniej więcej mam rozeznanie w temacie, który chciałem zaprezentować wcześniej i mogę pokazać swój projekt.
Chciałbym zaproponować nieco inny kalendarz od dotychczasowych.

Kalendarz w trzech postaciach:
-pierwsza forma to plakat w dużym formacie A1. Zrobiłem tylko poglądowy szkic, więc proszę ich nie oceniać po grafice painta :lol: , robiłem co mogłem :P .
Logo portalu na górze (NIE TAKIE JAK NA FOCIE POGLĄDOWEJ, TYLKO ZARYS), tytuł KALENDARZ 2014, dookoła miesiące, odpowiednie tło, a w środku miniaturki aut wszystkich, którzy chcą się w nim znaleźć. Nie będzie głosowania i przepychania się. Każdy będzie miał pamiątkę.

Obrazek

- druga opcja, nazwałem ją "kalendarz cztery pory roku". Cztery karty z tłem odpowiadającym porze roku (np. wiosna z lekkim tłem zielonego krajobrazu itd.) w formacie A3, lub większym. Na górze podpis, logo portalu a na dole trzy miesiące. Pośrodku miniaturki aut. Miesiące nie są rozłożone dokładnie w porach roku, ale nie ma innej opcji, bo musiałbym grudzień dorzucić z poprzedniego roku a usunąć z tego.

Obrazek

Do każdej opcji właściciel auta dostaje kalendarzyk miniaturkę do portfela ze swoim autem na odwrocie, zalaminowany.

Jakość- cyfrowy nadruk, laminowane.
Cena- zestaw duży plakat plus miniaturka w okolicach 15zł, zestaw cztery pory roku plus miniaturka podobnie. Dokładnie koszty zostaną podane po wycenie, no i musze wiedzieć ilu będzie chętnych.

Moim zdaniem w porównaniu do tradycyjnego kalendarza:
Plusy:
-wszyscy są w kalendarzu
-nie ma przepychanki na najlepsze auto i głosowania po znajomości
-na kalendarzu kieszonkowym każdy ma swoje własne auto
-miniaturki w kalendarzu, czyli nie ma konieczności wysyłania zdjęć w rozdzielczości 100000000000000x2300000000000 :wink:
-Duży rozmiar plakatu na ścianę (który dla niektórych może być minusem)

Minusy:
-duży rozmiar plakatu, którego nie każdy będzie w stanie powiesić lub przechować (m.in. dlatego też powstała mniejsza wersja cztery pory roku)
-nie każdemu może przypasować, że ma np. miniaturkę auta, a nie format zdjęcia A3 :P
-na dużej wersji wielkość miniaturek będzie uzależniona od ich ilości


Potrzebne zdjęcia w rozdzielczości ok 1200x960 (po pomniejszeniu zyskają trochę na jakości)
Auta w głównym kadrze i blisko, czyli fotka tak zrobiona, żeby na miniaturce była widoczna sroka na pierwszym planie.
Ładne fotki, żeby nie wypaść kiepsko na tle kolegów :P .

Zapraszam do dyskusji, kto byłby za taką wersją kalendarza a kto za wersją tradycyjną, która wersja z moich opcji by bardziej pasowała (jeśli podoba się projekt typu plakat) i ilu by było chętnych.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Mowad »

fajna cena i fajnie ze wszystkie auta by byly, ale to jakos nie to samo, na tych kaledarzach samochody sa raczej w roli drugoplanowej, a w poprzednich wersjach kalendarza to jednak samochod byl wazniejszy od dni tygodnia. Ja ptzynajmniej takie wrazenie odnosze jak patrze na te projekty.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
lehu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 869
Rejestracja: 27 kwie 2012, 19:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 526724
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Pruszków

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: lehu »

Moim zdaniem warto dopłacić do kalendarza w formie jak w zeszłym roku, taki z masą różnych aut na jednej płachcie nie będzie miał swojego uroku. Może zrobić ankietę wśród forumowiczów jaki chcą?
Obrazek
mój srok http://scirocco.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=65753
VW Scirocoo BLOS 16V KR
Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
Opel Corsa B 1.5 TD
kubaurbanczyk
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2012, 10:28
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: kubaurbanczyk »

A może formę pośrednią, cos takiego jak tu:

Obrazek

?



Jedna fota i 12 miesięcy ?
Przy cyfrowym druku można zamówić dowolnie niską liczbę egzemplarzy, każdy mógłby sobie zamówić z taką fotą, jaką by chciał.
Hmmm ?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: obar »

Mowad pisze:na tych kaledarzach samochody sa raczej w roli drugoplanowej, a w poprzednich wersjach kalendarza to jednak samochod byl wazniejszy od dni tygodnia.
A dlaczego uważasz, że pełnią rolę drugoplanową? A jak to wyglada w poprzednim? 12 fot na pierwszym miejscu, a gdzie reszta?
Trzeba sobie niestety powiedzieć, że sporo osób rezygnuje, bo ich auta się nie dostają.
Zauważ, że nie robię formatu A3 na główny plakat, więc nawet przy 30 autach miniaturowych i tak są dobrze widoczne i wszystkie są tak samo ważne.
Forma 4 seasons jest w formacie A3 (lub A2), ale na czterech kartach miniaturki nie będą mniejsze.
Ponadto proponuje porządną szatę graficzną.
lehu pisze:Może zrobić ankietę wśród forumowiczów jaki chcą?
No właśnie dlatego zapytałem :) .
Po to jest ten temat i mam nadzieję, że wszyscy chętni na kalendarz w tym roku wypowiedzą się tutaj jaki według nich jest ok.
Dałem inną propozycję kalendarza, żeby była możliwość wyboru.

Otrzymałem aktualne info odnośnie cen kalendarzy:
Kalendarz A1 - 17zł (druk offset, foliowany) (Dotyczy zamówień w okolicach 50szt, lub mniejszych)
kalendarz 4 seasons - 20zł (to samo) (Dotyczy zamówień w okolicach 50szt, lub mniejszych)
kalendarzyk kieszonkowy - 3zł (gruby mocny laminat)


Przy 100szt przykładowo duży kalendarz A1 kosztowałby 10zł.
Obawiam się, że na tym forum nie zbierzemy tylu chętnych, ale zajrzę jeszcze na forum krakowskie i spytam. Może by się przyłączyli do akcji.

Zapraszam wszystkich chętnych do wypowiedzenia się jaki kalendarz by woleli i czy byli by chętni i na jakie konkretnie.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: L.W!z »

Wedłóg mnie stara opcja lepsza. Już piszę czemu:) Zawsze ta nasza zabawa w głosowanie i niepewność kto wejdzie a kto nie. Po drugie wyobraźcie sobie że wszystkie zdjęcia wchodzą na duży plakat...i teraz: jedna osoba daje zdjęcie robione w nocy bez lampy błyskowej...bosko..sama czerń..ale gdzieś tam stoi sciro. A druga osoba cyknęła sobie fotkę, podczas zamieci śnieżnej we mgle..sama biel...wyobraźnia działa:) A inni to już same standardy: zdjęcie spod bloku na tle śmietników i trzepaka, 3/4 auta bo akurat drzewo zasłoniło reszte... I co? Nie wstawisz zdjęcia takiego na plakat? Dyskryminujesz ludzi? Faworyzujesz kolegów? :P Ale te minaturki laminowane spoko :)
Oczywiście to tylko moje zdanie.

P.S. A co do tego że jak ktoś się nie dostanie to nie kupi - KIJ MU W OKO :)
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Kalendarz 2014 - dyskusje, sugestie,opinie

Post autor: Majkel »

Szczerze mówiąc nie czytałem całego tematu ale też coś dodam :D
Jeśli opcja zrobienia kalendarza ze wszystkimi autami nie wymagała by jakiegoś tam minimalnego zamówienia to można by połączyć opcje.
Zrobić konkurs dla tych najlepszych zdjęć i druga opcja dla wszystkich. Każdy sobie wybierze co mu pasuje.
Da radę tak?
ODPOWIEDZ